Вершкове масло зовсім не обов'язково повинно містити більше 80% жиру. Однак воно має складатися з молочних продуктів. При заміні молочного жиру рослинним масло стає спредом.
Як з'ясувалося, далеко не всі українці знають, чим відрізняється спред від вершкового масла, і скільки відсотків жиру має бути у справжньому маслі. Багато хто вважає, що будь-яке масло, що містить менше 82% відсотків жиру, таким вже не може вважатися. Тому деякі споживачі називають таке масло спредом.
Однак насправді все не так і за вмістом жирів, і за відмінністю масла від спреду. Крапки над "і" розставила професорка, доктор технічних наук, завідувачка кафедри технології молока і молочних продуктів Національного університету харчових технологій Галина Поліщук.
Отже, по-перше, продукт, який містить менше 82% жиру, також має право гордо називатися вершковим маслом. Взагалі, діапазон вмісту жиру у вершковому маслі вельми широкий: від 68 до 83%. Однак усе це масло по праву називається вершковим.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
"У нас дуже багато видів масла, де вміст жиру менше. Це "Селянське", "Любительське", "Бутербродне"- в ньому жиру найменше. Діапазон вмісту молочного жиру в маслі дуже великий. Там, де його менше, більше плазми ( нежирової частини вершкового масла), але все масло робиться на натуральних вершках", - розтлумачила Галина Поліщук.
Залежно від вмісту жиру масло розрізняється назвами: 68% - "Бутербродне", 72% - "Селянське", 82-83% - "Любительське". При цьому найдорожче, звичайно, те, в якому найбільш високий відсоток жиру. Однак це не означає, що продукти із нижчим вмістом жиру до вершкового масла не належать. У жодному разі, просто в них більш високий вміст нежирової частини вершкового масла.
Серед деяких неспеціалістів побутує думка, що масло із вмістом жиру менше 80% - це спред. Однак це зовсім не так. Між вершковим маслом і спредом є принципова відмінність: вершкове масло складається з молокопродуктів. А ось спред - це вже продукт, в якому тваринний жир частково заміщений рослинним. Причому вміст жиру у такому продукті може бути навіть вищим за 80%, однак вершковим маслом його вважати не можна, каже фахівець.
Нагадаємо, на українському ринку спред дедалі більше витісняє вершкове масло з продажів. Це пов'язано з нестачею сировинної бази, а також із тим, що масло доволі дорого коштує, і більшість українців не може собі його дозволити.