Курс долара у вересні буде плавно рости, і відповідно, гривня буде у тому самому темпі плавно дешевшати. Літній тренд на зміцнення гривні себе вичерпав, і зараз немає підстави для подальшого зниження курсу долара.
Разом із тим, долар поки не здатний на потужний ривок вгору і буде плавно відбирати у гривні по кілька копійок. Фактично з вересня курс долара і гривня підуть тим самим шляхом, що був проторений влітку, тільки у зворотному напрямку.
До такого прогнозу схиляються практично всі фінансові аналітики, опитані виданням obozrevatel.
Всі експерти одностайні: такий сценарій повторюється з року в рік, і рік нинішній не стане винятком. Адже з початком осені всюди різко зростає ділова активність. А це означає, що потрібно більше імпорту. До того ж, країна починає готуватися до опалювального сезону. Активізуються закупівлі енергоносіїв, які до нас також значною мірою надходять з-за кордону. Все це потребує додаткової доларової маси. А отже, долар почне дорожчати.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Аналітик Сoncorde Capital Євгенія Ахтирко вважає, що свою роль у підвищенні курсу долара зіграє також і зниження експортної виручки українських виробників. На сировинних ринках, де в основному "пасуться" наші виробники, спостерігається спад цін. А це означає, що експортна виручка падає, і в країну надходить менше доларів, і тому вони будуть дорожче.
"Найближчим часом зниження курсу, яке ми спостерігаємо, припиниться. При цьому ми не очікуємо різкого розвороту. Базовий сценарій - це повільна девальвація і повернення до рівнів початку року. Якщо ми говоримо про вересень, то це не вище, ніж 27-27,2 грн / $ ", - прогнозує Ахтирко.
З Ахтирко згоден і її колега з Esperio Ян Кароль.
"Причин для зміцнення (гривні) зараз немає. Очікуємо поступове зростання курсу до 27 грн за долар до кінця вересня", - прогнозує Кароль.
При цьому глава Комітету економістів України Андрій Новак дає гривні більш оптимістичний прогноз, ніж його колеги. Він вважає: якщо гривня і девальвує найближчим часом, то зовсім ненабагато. Свій оптимізм він пояснює співвідношенням чисел, на які змінилися обсяги українського імпорту і експорту.
Імпорт скоротився на 15%, тоді як експорт - лише на 3%. Це говорить про те, що Україна стала витрачати менше доларів. Правда, менше стала їх і заробляти. Однак за рахунок скорочення витрат, заробіток все одно превалює над ними. А це означає, що вітчизняна валюта не повинна сильно ослабнути і, відповідно, курс долара виросте зовсім незначно.
"Таким чином, зовнішня торгівля у нас збалансована, а торгівля - це основа для формування курсу", - підсумував Новак.
Загалом, навіть за найбільш несприятливого прогнозу для гривні, курс долара не повинен до кінця вересня перевищити 27-27,2 гривні.
Однак зараз, коли він ще набагато нижче 27, громадянам, які не хочуть втрачати свої заощадження, варто поквапитися перевести їх у валюту.
Нагадаємо, при цьому стрімко набирає ціну головна криптовалюта - біткоїн. Експерти прогнозують, що вже до кінця нинішнього року біткоїн може досягти позначки у 100 тисяч доларів.