Українцям розповіли, які джерела доходів враховуватимуть при призначенні субсидій

У Мінсоцполітики мають намір посилити вимоги щодо призначення субсидій. При призначенні допомоги на оплату комуналки врахують усі прибутки, які отримує домогосподарство. Таким чином, субсидії стануть доступні ще меншій кількості українських сімей.

Українцям розповіли, які джерела доходів враховуватимуть при призначенні субсидій - today.ua

Змінити методику розрахунку доходів сімей мають намір у Мінсоцполітики. Проект нової методики оприлюднила Федерація профспілок України.

Якщо нову методику затвердять, то в сукупний дохід сім'ї включатимуть усі грошові надходження членів домогосподарства у будь-якій валюті: і у гривнях, і в іноземній. Причому вони можуть бути отримані як усередині країни, так і за кордоном.

Таким чином, до сукупного доходу сім'ї будуть включені такі надходження: Українцям розповіли, які джерела доходів враховуватимуть при призначенні субсидій

  • грошові перекази, що прийшли з-за кордону;
  • інші доходи, про які є відомості у Державної податкової служби України та Пенсійного фонду, а також доходи, задекларовані членами домогосподарства.

Тобто, навіть не задекларовані суми обов'язково будуть враховані та включені до сукупного доходу сім'ї.

Водночас людей, які зареєстровані, проте фактично не проживають за певною адресою, виключать із членів домогосподарства. І відповідно їх доходи враховувати не доведеться.

Проте їм слід буде довести, що вони фактично не проживають за вказаною адресою. Це можна зробити декількома способами:

  • виходячи з акта обстеження житлово-побутових умов;
  • на підставі відомостей із реєстру територіальної громади, в якому підтверджується інше місце проживання особи;
  • на підставі підтвердженого факту іншого місця проживання (договору оренди житла, відомостей із місця навчання або роботи).

Нагадаємо, заробітчани також можуть претендувати на отримання субсидії в Україні. Але для цього вони мають сплачувати тут податки із коштів, зароблених за кордоном.

ДЖЕРЕЛОkosatka.media