Українцям розповіли, які податки на зарплату щомісяця з них утримують

Автор: Марченко Любов

Багато українців, навіть із тих, які справно сплачують податки на зарплату, не знають, яка їхня величина. Понад чверть громадян не знають, які відсотки щомісяця відраховують із їхньої зарплати, та в які це обходиться суми.

Українцям розповіли, які податки на зарплату щомісяця з них утримують - today.ua

Фіскальна безграмотність українців стала очевидною в результаті опитування, здійсненого дослідницькою компанією Gradus.

Загалом було опитано 654 особи різного віку та соціальних груп. Як з'ясувалося, 26,4% громадян України взагалі не знають, скільки грошей утримують щомісяця у них як податки на зарплату. Українцям розповіли, які податки на зарплату щомісяця з них утримують Крім того, опитування виявило такі дані:

  • за 68,2% працюючих громадян сплачує податок роботодавець;
  • 18,7% сплачують податки на зарплату самі;
  • 5,2% працюють, але при цьому взагалі жодних податків не сплачують.

Проте найбільше здивувала ще одна категорія громадян. Виявляється, ще 5% українців взагалі не знають, чи сплачують вони податки.

Популярні зараз

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Українські АЗС збільшили ціни на автогаз

При цьому більша частина опитаних (64,2%) все-таки знають, що вони платять і по скільки відсотків. А понад чверть (26,4%) працівників не знають, які податки з них стягують, та в яких розмірах. Причому більше третини з цих "непосвячених" (36,1%) – молоді люди віком від 18 до 24 років.

Громадяни, які сплачують податки самостійно – мабуть, підприємці. Вони сплачують фіксовані суми податків за спрощеною системою. Інші працівники (таких близько 70%) перебувають у загальній системі оподаткування. Вони сплачують фіксовані відсотки, але різні суми податків на зарплату, які залежать від її величини.

Отже, українці, які перебувають на загальній системі оподаткування, сплачують такі податки на зарплату:

  • ЕСВ (єдиний соціальний внесок). Цей податок сплачує роботодавець як нарахування на зарплату працівника. Він дорівнює 22% розміру зарплати.
  • ПДФО (податок на доходи фізичних осіб). Цей податок вилучають уже із зарплати, яка нарахована працівникові. Він дорівнює 18%.
  • Військовий збір. Цей збір дорівнює 1,5%. Його також беруть із уже нарахованої зарплати

Таким чином, виходить, що роботодавець платить за працівника єдиний податок у розмірі 22% від зарплати, яка була нарахована працівнику. А вже сам працівник із нарахованих йому грошей платить 19,5% від зарплати. Після цих відрахувань він отримує якусь суму на руки, яку в народі називають "чистою" зарплатою.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Таким чином, податки на зарплату українців становлять 41,5%.

Нагадаємо, крім того, влада ще намагається обкласти податками додаткові заробітки українців – гроші, які громадяни отримують на підробітках.

Головне