З 1 грудня в Україні зросла не лише мінімальна, а й максимальна пенсія, що дорівнює 10 прожитковим мінімумам. Таким чином вона тепер становить 19 340 гривень.
Такою вона залишатиметься до липня 2022 року. А з 1 липня прожитковий мінімум знову підвищать, і тоді максимальна пенсія перевищить 20-тисячний поріг і дорівнюватиме 20 270 гривень.
Звісно, щоб отримувати таку пенсію, потрібно мати відповідну зарплату. Згідно з підрахунками, треба, щоби розмір зарплати перевищував середній заробіток по країні у 7 і більше разів. Тобто, якщо сьогодні середній розмір зарплати в Україні становить 13 095 гривень (саме з такої зарплати, встановленої в листопаді 2021 року, зараз розраховується пенсія), то потрібно отримувати від 91 тисячі гривень і вище. При цьому максимальна пенсія ще може бути трохи вищою за встановлений рівень, якщо у вас є вчений ступінь або є якісь офіційно визнані заслуги перед батьківщиною.
Щоправда, всі ці розрахунки не стосуються суддів, які, досягнувши пенсійного віку, одержують не пенсію, а довічне утримання. Воно прирівнюється до 80% зарплати їхніх колег, які нині працюють на аналогічних посадах. Тому їм також щомісяця підвищують розмір цього утримання, і зараз воно становить у середньому 91,2 тисяч гривень.
Популярні зараз
У 2025 році 88% українських компаній планують збільшити зарплати працівникам
В українських вузах не скасовуватимуть бюджетну форму навчання
Для порівняння: з початку 2021 року середня пенсія українського судді зросла на 23 тисячі гривень, тоді як виплати решті пенсіонерів зросли в середньому на 400 гривень.
Нагадаємо, українцям розповіли, чи можуть у них конфіскувати накопичувальну пенсію за судовими позовами.