Українцям розповіли, якою буде плата за комуналку, якщо в квартирі ніхто не проживає

Якщо людина тривалий час не проживає в квартирі, то їй не доведеться платити за комунальні послуги в цій квартирі. Виняток становить лише опалення, за яке доведеться все одно сплачувати кошти. Таким чином, плата за комуналку зведеться до оплати за теплопостачання.

Українцям розповіли, якою буде плата за комуналку, якщо в квартирі ніхто не проживає - today.ua

У тих квартирах, де є лічильники, все набагато простіше: якщо показання лічильників за певний період часу не змінилися, то і платити за цей період нічого не потрібно. А ось тим мешканцям, у яких лічильників в квартирі немає, доведеться довести, що вони там якийсь час не проживають, щоб їм не нараховували платежів.

До речі, звільнення від плати за комуналку, дають лише в тому випадку, якщо мешканці були відсутні в квартирі від 30 і більше днів. Причому факт тимчасової відсутності потрібно підтвердити документально. Українцям розповіли, якою буде плата за комуналку, якщо в квартирі ніхто не проживає

Як можна підтвердити, що ви тимчасово не проживали в квартирі

Можна скласти акт про те, що в квартирі тимчасово були відсутні мешканці. Цей акт повинен бути підписаний не менше ніж трьома сусідами. На підставі цього акта видають довідку про те, що в квартирі ніхто не жив.

Якщо людина тимчасово проживає в іншому місці, а не там, де вона прописана, то бажано інше місце проживання підтвердити довідкою. Довідка може підтверджувати, що людина знаходиться в іншій місцевості у зв'язку роботою, навчанням, лікуванням, тривалим відрядженням, відбуванням покарання та іншими обставинами.

Таким чином, якщо факт відсутності мешканців (всіх або лише частини з них) в квартирі буде підтверджено, то постачальники комунальних послуг повинні зробити перерахунок плати за комуналку.

Нагадаємо, стало достеменно відомо, як за рік змінилися всі тарифи на комуналку. Загалом вони зросли на чверть.

ДЖЕРЕЛОhttps://news.finance.ua/ru/news/-/501917/mozhno-li-ne-oplachivat-kommunalku-esli-ne-zhivete-v-kvartire