Українцям розповіли, якою буде плата за газ, якщо в квартирі не встановлено газовий лічильник

Автор: Марченко Любов

Згідно із законом, до 1 січня 2023 року у кожній квартирі має бути встановлений газовий лічильник. При цьому досі у багатьох квартирах ще немає приладів обліку газу. Тому плата за газ їм встановлюється виходячи з розрахунків.

Українцям розповіли, якою буде плата за газ, якщо в квартирі не встановлено газовий лічильник - today.ua

При цьому методика розрахунків відрізняється залежно від того, чи є в деяких квартирах будинку газові лічильники, чи їх немає в жодному помешканні.

Залишається рік до того, як у кожній квартирі має бути встановлений газовий лічильник. Тим часом дедалі більше скептиків стверджують, що облгази не зможуть вкластися в цей термін. Адже встановлювати лічильники мають саме вони. Тому, можливо, ще не один рік облік газу вестиметься за допомогою загальнобудинкових приладів обліку.

У таких випадках існують свої правила нарахування обсягів споживання для кожної квартири і плати за газ. Ці методики розрахунку передбачені Постановою Кабінету Міністрів №620. Зокрема, у пункті 5 цього документа зазначено, як визначаються обсяги споживання кожною квартирою. Українцям розповіли, якою буде плата за газ, якщо в квартирі не встановлено газовий лічильник У будинках, де взагалі не встановлені квартирні лічильники, загальнобудинкова витрата газу визначається за показаннями загальнобудинкового приладу обліку. Далі весь цей обсяг ділиться на кількість мешканців, які офіційно проживають у будинку. Виходить кількість газу, спожита одним мешканцем. Потім цей показник множиться на кількість мешканців у конкретних квартирах. Таким чином виходить конкретний обсяг споживання, який має сплатити кожна квартира. Цей обсяг споживання множать на чинний тариф на газ і отримують суму до оплати від кожної квартири.

Популярні зараз

Пенсії порахують за єдиною формулою: хто отримуватиме майже 10 000 грн на місяць

Українцям обмежили відпустки у воєнний період

“Скасування плати“ за доставку газу для пенсіонерів: у ГазПравді зробили важливу заяву

Україна отримає одну з найкращих у світі систем ППО

У будинках, де є загальнобудинковий лічильник, а також встановлені газові лічильники в окремих квартирах, витрата газу для квартир, які не мають лічильника, рахується інакше. Ті квартири, де є газові лічильники, платять за газ за фактом свого споживання – згідно з показаннями свого лічильника. Усі показання їх лічильників підсумовуються та віднімаються із показання загальнобудинкового лічильника. Різницю, яка при цьому вийшла, ділять на кількість мешканців у квартирах, де не встановлені прилади обліку. Далі все відбувається, як і першому випадку. Отриманий обсяг споживання множать на кількість мешканців у квартирі та на газовий тариф. Виходить сума, яку має сплатити кожна квартира.

Якщо у квартирі офіційно ніхто не зареєстрований і при цьому немає даних щодо припинення постачання газу до цієї квартири, то обсяг споживання та плату розраховують, як за одну особу.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Якщо при цьому котролерами буде виявлено, що загальнобудинковий лічильник вийшов із ладу, квартирам без газових лічильників розрахують обсяги споживання за середнім показником за попередні три місяці.

Нагадаємо, вже з 1 травня 2022 року в Україні по-іншому враховуватимуть обсяги споживання газу. Їх визначатимуть не в кубометрах, як зараз, а в кіловат-годинах.