Стало відомо, як відбувається опис майна громадян, в яких є борги за комуналку. Виконавці забирають усе підряд: в хід ідуть навіть старі речі. Все вилучене виставляється на аукціон.
Зазвичай така робота з "вибивання" боргів із дрібних комунальних боржників і тих, хто не платить аліменти, дістається державним виконавцям. Приватні виконавці займаються більшими боржниками, бо їхній заробіток залежить від того, скільки грошей їм вдалося повернути.
Виконавець може з'явиться до боржника додому один, але може і з поліцією. Проводять опис майна. У хід йде усе, що є в будинку. В оплату боргів за комуналку часом потрапляють дивовижні речі. Траплялося, що доводилося вилучати навіть упаковку сміттєвих пакетів.
"Певний мінімум, ліжко або теплий одяг у необхідних обсягах, не чіпаємо. Решта можемо заарештовувати і продавати. Іноді доводиться брудні каструлі і поношений одяг на торги віддавати", - розповів державний судовиконавець, якому доводиться займатися такого роду справами.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Все майно, вилучене у боржника, віддають на спеціальний аукціон. Там можна побачити все: від жіночих туфель до посуду і старих засалених меблів.
Частенько трапляється, що боржники не пускають судовиконавця у своє житло. Буває, що він тижнями, а то й місяцями не може до них потрапити. Люди просто не відчиняють двері, а зламувати їх не можна за законом.
"На кожного виконавця десятки таких боржників, до всіх щодня приходити неможливо", - говорить судовиконавець.
Загалом процедура стягнення боргів за комуналку доволі тривала, витратна по нервах для обох сторін і малоефективна. Адже за старий продірявлений диван або чоботи, що давно вийшли з моди, багато зиску не буде. При цьому борги все ж чимось треба повертати. А отже, потрібно міняти закони.
Нагадаємо, з недавніх пір українці стали активніше повертати борги за комуналку. Люди бояться блокування банківських рахунків.