Українцям розповіли, як зміниться їхній страховий стаж за час перебування на обліку в центрі зайнятості

Автор: Марченко Любов

Страховий стаж не переривається для громадян, які перебувають на обліку в центрі зайнятості та отримують допомогу з безробіття. Однак, таке правило діє не для всіх клієнтів служби зайнятості.

Українцям розповіли, як зміниться їхній страховий стаж за час перебування на обліку в центрі зайнятості - today.ua

Розмір виплат майбутніх пенсіонерів залежить від зарплати, яку вони отримували, а також страхового стажу, який вони встигли заробити до моменту виходу на пенсію. Однак вік виходу на заслужений відпочинок і взагалі сам факт призначення (або не призначення) пенсії залежить тільки від наявності страхового стажу, а також його величини.

Наразі в Україні продовжується процес щорічного підвищення страхового стажу, необхідного для виходу на пенсію. Так, цьогоріч українці повинні мати не менше 28 років страхового стажу, а вже наступного року цей необхідний мінімум зросте до 29 років і так прибуватиме з кожним роком – доки не досягне 35 років.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Таким чином, зараз кожен місяць страхового стажу може стати вирішальним для виходу на пенсію. Тому не дивно, що багато громадян цікавляться, як їм нараховуватимуть страховий стаж під час їхнього перебування на обліку в центрі зайнятості, і чи нараховуватимуть взагалі. Українцям розповіли, як зміниться їхній страховий стаж за час перебування на обліку в центрі зайнятості На це питання дало вичерпну відповідь одне з профільних видань Пенсійного фонду.

Популярні зараз

В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович

У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Отже, до страхового стажу зараховується:

  • час перебування на обліку в центрі зайнятості в періоди, коли людина підлягала загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню на випадок безробіття та отримувала допомогу з безробіття (крім одноразової її виплати для організації безробітним підприємницької діяльності);
  • період отримання допомоги з часткового безробіття;
  • період отримання допомоги з часткового безробіття на період карантину, пов'язаного з епідемією коронавірусу;
  • період отримання матеріальної допомоги у період професійної підготовки, перепідготовки чи підвищення кваліфікації.

Нагадаємо, українці, яким не вистачає страхового стажу для виходу на пенсію, можуть докупити місяці, яких їм бракує, або навіть роки. Але вартує така покупка недешево.

Головне