Українцям розповіли, як змінилися тарифи на комуналку у жовтні

Українцям розповіли про те, якими будуть тарифи на комуналку у жовтні. Деякі тарифи залишатимуться незмінними до кінця війни, оскільки на їхнє підвищення встановлено мораторій. Водночас, на більшість комунальних тарифів мораторію немає, і вони можуть змінитись ще до закінчення опалювального сезону.

Українцям розповіли, як змінилися тарифи на комуналку у жовтні - today.ua

Про те, які комунальні послуги залишаться незмінними, а які подорожчають, розповіло видання zn.

Тарифи на тепло, гарячу воду та розподіл газу

Отже, Верховна Рада ухвалила закон про мораторій на підвищення деяких тарифів на комуналку.

Зокрема, заборонено підвищувати тарифи на такі комунальні послуги:

  • розподіл природного газу;
  • виробництво і транспортування теплової енергії та гарячої води;
  • постачання теплом та гарячою водою.

Ці тарифи мають залишатися незмінними до скасування воєнного стану в Україні та ще півроку після нього.

Українцям розповіли, як змінилися тарифи на комуналку у жовтні

Тариф на газ

На тариф на газ мораторію немає. Проте компанії-постачальники, включаючи і Нафтогаз, що постачає газ 98% побутових споживачів нашої країни, зафіксували вартість газу до закінчення майбутнього опалювального сезону. Вартість газу для побутових споживачів була зафіксована ще 24 лютого 2022 року, тобто у перший день війни. У Нафтогазу фіксований тариф дорівнює 7,96 грн. за кубометр. Таким він залишатиметься, принаймні, до кінця квітня 2023 року.

Тариф на електроенергію

З 1 жовтня тарифи на електроенергію для побутових споживачів залишились незмінними. У квітні Кабмін прийняв постанову, що продовжує дію колишніх тарифів на електроенергію до 31 жовтня 2022 року. Тому ще принаймні цілий місяць вартість електроенергії для побутових споживачів залишатиметься незмінною.

Загалом у жовтні тарифи на електроенергію будуть такими:

  • при обсязі споживання до 250 кВт-год на місяць – 1,44 грн/кВт-год;
  • при обсязі споживання понад 250 кВт-год – 1,68 грн/кВт-год.

Тарифи на воду

До кінця 2022 року ще діятимуть тарифи на воду, які були встановлені у січні. При цьому вже з нового року вартість води може змінитись. Але поки що вона буде такою, як була встановлена на початку року.

В Україні немає єдиного тарифу на воду та каналізацію. У різних регіонах вартість цієї комунальної послуги є різною. На сьогоднішні в країні функціонує 45 водоканалів, у кожного з яких встановлено свій тариф.

Зокрема, вартість тарифів на воду та каналізацію у водоканалів зараз така:

Українцям розповіли, як змінилися тарифи на комуналку у жовтні

Нагадаємо, в Україні хочуть збільшити тариф на передачу електроенергії. На вартості електрики для побутових споживачів це ніяк не позначиться. Однак нові ціни будуть закладені у собівартість виробництва товарів. І тому українцям все одно доведеться сплачувати підвищення тарифу зі свого гаманця.

ДЖЕРЕЛОzn.ua