Пенсія в Україні виглядає блякло навіть у порівнянні з невисокою зарплатою українців. На жаль, коефіцієнт заміщення зарплати пенсією в нашій країні в середньому становить лише 29%. Тобто, українці отримують на пенсії лише 29% від своєї зарплати.
Більшості громадян прожити на ці гроші дуже важко. Адже, якщо припустити, що українець отримував, наприклад, зарплату в розмірі 10 тисяч гривень, то його пенсія становить лише 2900, а на такі гроші не розженешся.
Звичайно, уряд намагається, в міру своїх скромних можливостей, підвищувати людям пенсійні виплати. Для цього придумали всілякі доплати, надбавки за понаднормовий стаж, індексації. Але все це - радше, психологічні, ніж реальні способи підвищення пенсії.
Однак є дійсно ефективний спосіб збільшити виплати, які одержуються з Пенсійного фонду. Коріння його сягає ще в минуле тисячоліття (це не так страшно, як здається, - авт.). Йдеться про зарплати, які нинішній пенсіонер отримував до 2000 року. Адже практично всі теперішні українці у віці 60 встигли попрацювати ще до 2000.
Таким чином, в ПФ могли при підрахунку пенсії скористатися далеко не кращою зарплатою, яку ви отримували протягом життя. Аотже, є шанс підняти в архівах старі зарплатні відомості і надати в ПФ для перерахунку вищу зарплату.
"Заробітна плата за період страхового стажу до 1 червня 2000 року враховується для обчислення пенсії на підставі документів про нараховану заробітну плату, виданих в порядку, встановленому законодавством, за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами. За період страхового стажу з 1 липня 2000 року - за даними, які є в системі персоніфікованого обліку", - пояснили фахівці порталу" На пенсії ".
Нагадаємо, в грудні нинішнього року уряд обіцяє підвищити мінімальну зарплату в Україні. А в наступному році її піднімуть ще на 200 гривень. Таким чином, в 2022 році вона стане 6700 гривень. Хоча, за підрахунками фахівців, мінімалка в Україні має бути на рівні 8-9 тисяч.