Українцям розповіли, як підвищити в опалювальний сезон тепловіддачу батареї

Автор: Марченко Любов

Українці переживають найскладніший опалювальний сезон за всю історію незалежності. В умовах енергетичного дефіциту час подумати про ефективне споживання енергоресурсів. Наприклад, при встановленні екрануючого матеріалу можна підвищити тепловіддачу батареї і досягти підвищення температури в помешканні на 2-3 градуси.

Українцям розповіли, як підвищити в опалювальний сезон тепловіддачу батареї - today.ua

Про спосіб підвищення градусів у квартирі розповіло видання obozrevatel.

Як екрануючу поверхню можна використовувати фольгований спінений поліетилен. Вартість цього матеріалу становитиме лише 30-40 грн за погонний метр.

Установка такого екрану за радіаторами знизить тепловтрати в приміщенні. Це допоможе ефективніше використовувати опалення у будинку. Теплова енергія відбиватиметься і потраплятиме у квартиру, підвищуючи коефіцієнт корисної дії батареї. При цьому тепла, що "вислизає" з житла на вулицю, поменшає.

Популярні зараз

Названо тарифи на газ з 1 травня: інформація від усіх постачальників

НБУ оголосив про масове закриття банківских відділень

Як накопичити заощадження за мінімальної зарплати: лайфхак для українців

У Нафтогазі зробили заяву з приводу масштабної аварії на газопроводі: що буде з постачанням газу

Принцип дії такого екрану зводиться, по суті, до більш ефективної ізоляції теплової енергії. Після установки поверхні, що відбиває, батарея просто більше не буде даремно нагрівати стіну, при цьому обігріваючи вулицю за вікном.

Українцям розповіли, як підвищити в опалювальний сезон тепловіддачу батареї

Цим способом теплоізоляції можна підвищити температуру в квартирі на 2-3 градуси.

Для створення теплоізолюючого екрану необхідно для початку придбати спінений поліетилен. Зробивши таке придбання, слід вирізати прямокутник, площа якого перевищуватиме габарити радіатора. Вирізаний лист потрібно закріпити за батареєю. Для кріплення такої конструкції можна використовувати скотч або рідкі цвяхи. Важливим моментом тут є поверхня, що відбиває. Вона повинна "дивитись" у приміщення, щоби тепло відбивалось від неї і поверталося до квартири.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Але, якщо ви запланували заміну батарей, то при встановленні нових радіаторыв можна спорудити і быльш довготривалі теплові щити. Попередньо перед монтажними роботами встановлення нової батареї на стіни можна закріпити рифлений щит зі сталі або базальтові плити з покриттям із алюмінію.

Нагадаємо, світлодіодні лампочки здатні суттєво знизити як енергоспоживання, так і рахунки українців за світло. Експерти розповіли, скільки грошей можна заощадити при заміні лампочок розжарювання.