В Україні, після нетривалого періоду без обмежень на вивезення валюти, знову запровадили квоту на вивезення доларів та євро за кордон. Через це багато громадян не можуть взяти з собою свої заощадження. У Нацбанку їм дали пораду, як вчинити з готівкою, яку вивезти неможливо.
Заступник голови НБУ Катерина Рожкова каже, що українцям краще вирушати за кордон із карткою українського банку. Якщо такої картки немає, варто оформити її перед виїздом кордон, поклавши туди гроші.
Тоді, опинившись за кордоном, можна буде безперешкодно розраховуватись картою українського банку за офіційним курсом валют, ні за що не переплачуючи. Причому можна розплачуватися як карткою в інвалюті, так і карткою в гривнях. При цьому українцям, які опинилися за кордоном, не доведеться непокоїтись щодо готівки, яку можна загубити, і яку можуть викрасти.
"З одного боку, ми розуміємо, що сім'ї, щоб їхати, повинні мати певний ресурс, щоб забезпечувати себе. З іншого – ми всім пояснюємо, що ви перетинаєте кордон там, де працюють відділення банків і можна прийти, покласти цю валюту на рахунки, отримати на неї миттєву картку та нею розраховуватися де завгодно, не мати проблем зі зберіганням готівки та її декларуванням… Я закликаю всіх наших громадян, які вирішили їхати, не ризикувати перевезенням значних сум готівкою, а користуватися картками”, – порадила Рожкова.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
При цьому вона пояснила також, чому НБУ знову запровадив обмеження у розмірі 10 тисяч євро на вивезення валюти з України.
"Деякі люди вивозили дуже значні обсяги", - пояснила заступник голови Нацбанку.
Нагадаємо, українцям дозволили знімати більше валюти готівкою. Наразі щоденний ліміт видачі готівки з валютних рахунків становить суму, еквівалентну 100 тисячам гривень. Ця норма поширюється не лише на зняття валюти в Україні, а й на видачу грошей за кордоном із валютних рахунків, відкритих в українських банках.