Борги за комуналку не є перешкодою для отримання субсидії. Вірніше, ця перешкода цілком може бути подолана. Потрібно лише оформити з комунальним підприємством, якому заборгували, договір про реструктуризацію боргу. І все, субсидія – ваша.
Чи можна розраховувати на субсидію громадянам, які мають борги за комуналку, розповіла прес-служба Мінсоцполітики.
Щоб відкрити собі шлях до субсидії, треба домовитись із підприємством, якому ви заборгували, щодо реструктуризації боргу. Домовитись, звичайно, не на словах, а закріпити цю угоду договором про реструктуризацію.
За цим договором боржник буде зобов'язаний щомісяця, поряд із поточним платежем, повертати також комунальному підприємству і частину боргу. При призначенні щомісячної суми, яку доведеться вносити в рахунок сплати заборгованості, комунальники зазвичай зважають на фінансовий стан боржника і не призначають захмарних сум, які той не зможе сплачувати. Просто призначають до оплати менші суми, але термін погашення боргу при цьому збільшується.
Звертатися за субсидією можна або до виконавчого органу територіальної громади, або до центру надання адміністративних послуг. Ці два способи вимагатимуть від вас походу з документами до відповідних органів.
Однак можна надіслати всі необхідні документи поштою рекомендованим листом. А ще простіше – надіслати всі необхідні відомості онлайн через Єдиний державний веб-портал електронних послуг до органу соціального захисту населення.
Як призначатимуть субсидію тим, хто має борги за комуналку?
Субсидію призначатимуть на загальних підставах. Якщо домогосподарство задовольняє всім умовам для отримання допомоги від держави, то йому призначать субсидію на підставі поданої декларації про доходи членів домогосподарства.
Проте згодом надану декларацію обов'язково перевірять у різних реєстрах, які є в розпорядженні влади.
І якщо раптом з'ясується, що людина просить субсидію, а сама тим часом купує дорогий автомобіль або далеко не першу квартиру, то отримані гроші доведеться віддати.