Українцям розповіли, як можна зменшити абонплату за газ

Автор: Марченко Любов

З нового року в Україні подорожчали тарифи на розподіл газу, а з ними – абонплата за газ. Тарифи на розподіл газу зросли в середньому майже на 4%. При цьому в усіх регіонах вони різні і залежать від багатьох факторів.

Українцям розповіли, як можна зменшити абонплату за газ - today.ua

Чотирипроцентне підвищення тарифів на розподіл газу, здавалося б, не таке вже й високе на тлі інших зростаючих цін. Однак, якщо не навчитися заощаджувати в малому, то не вдасться заощадити і у великому.

Тарифи на розподіл газу, крім іншого, залежать від регіону, кількості споживачів (чим їх більше, тим менша абонплата), а також від розміру витрат, у тому числі й газу для підтримки системи в робочому стані. Споживачі на них вплинути не в змозі, однак вони мають реальні способи зменшити абонлату за газ. Українцям розповіли, як можна зменшити абонплату за газ Абонплату рахують щорічно на цілий рік, і вона кожному споживача своя. Тобто сім'ї з однаковою кількістю людей, які проживають в одному будинку і в квартирах однакової площі, можна сплачувати зовсім різну абонплату (плата за доставку газу).

Як рахують абонлату за газ?

Її рахують на підставі обсягу споживання у попередньому році. Для зручності розрахунків беруть період від початку одного опалювального сезону до початку іншого. Для розрахунку абонплати у 2022 році беруть обсяг газу, яке спожило домогосподарство з 1 жовтня 2020 року по 30 вересня 2021 року.

Популярні зараз

Коли закінчиться війна в Україні: прогноз російського математика

Пенсіонерам автоматично перерахують пенсії з 1 травня: які доплати отримають українці

В Україні стартувала “м'яка“ мобілізація, - Reuters

В Україні вирішили змінити правила торгівлі цигарками, алкоголем та паливом

Цей обсяг ділять на 12 і множать на тариф на розподіл газу, який діє у місцевого облгазу.

Таким чином, чим більше газу квартира спожила минулого року, тим вищою буде абонплата. Досягти економії можна за рахунок зниження обсягу споживання. До речі, незважаючи на підвищення тарифу на розподіл газу, деяким сім'ям вдалося досягти зниження абонплати саме за рахунок зменшення споживання газу в попередньому розрахунковому періоді.

Але при цьому слід пам'ятати, що навіть якщо ви протягом року зовсім не користувалися газом, мінімальну абонплату все одно доведеться заплатити. Мінімальна абонплата передбачає мінімальний обсяг споживання, який клієнти зобов'язані оплачувати.

Мінімальні обсяги споживання встановлені на такому рівні:

  • 39 кубометрів – для об'єкта побутового споживача, на якому природний газ використовується лише для приготування їжі;
  • 126 кубометрів – для об'єкта побутового споживача, на якому природний газ використовується для підігріву води та приготування їжі;
  • 314 кубометрів – для об'єкта побутового споживача, на якому природний газ використовується комплексно, у тому числі для опалення, або об'єкта споживача, який не є побутовим.

Як іще можна заощадити на абонплаті за газ?

Наприклад, якщо сім'я використовує газ по мінімуму і не має наміру користуватися газовим котлом або колонкою, вона може звернутися із заявою до свого оператора ГРС, щоби той відключив газовий прилад. Тоді їй змінять категорію споживання та, відповідно, зменшать мінімальну абонплату.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Те саме стосується споживачів, які не мають у квартирі газового лічильника. Їм також зменшать нормативи споживання та, відповідно, абонплату за газ.

Нагадаємо, компанія Нафтогаз розповіла, кому готова продавати газ за зниженою вартістю.