Українцям розповіли, як можна знизити абонплату за газ

Автор: Марченко Любов

З 1 січня нинішнього року українці платять абонплату за газ. Зокрема, споживачі змушені платити за підключене газове обладнання, навіть якщо ним не користуються. Експерти розповіли, як можна знизити абонплату, при цьому не відмовляючи собі ні в чому.

Українцям розповіли, як можна знизити абонплату за газ - today.ua

Абонплата нараховується на такі обсяги споживання:

  • за газову плиту - 39 кубометрів газу;
  • за газову плиту і водонагрівач - 126 кубометрів;
  • за квартиру з газовим опаленням - 314 кубометрів.

Всі ці обсяги, звичайно, не місячні, а річні, проте у випадку з газовим котлом за рік доведеться заплатити 674,47 гривні. Це, якщо рахувати за максимальним тарифом на транспортування газу (2,148 грн за кубометр). Навряд чи господар квартири, який взагалі протягом року не використав газове опалення, захоче викласти таку суму ні за що. Причому такі тарифи, які перевищують 600 гривень на рік, мають 23 з 41 компанії, що займаються розподілом газу.

Найбільш радикальний спосіб позбутися від таких платежів - відрізати газ взагалі

Якщо господар житла взагалі не має наміру користуватися газом, то він повинен написати заяву своєму оператору ГРС (облгазу), що хоче розірвати з ним договір. Після цього протягом трьох днів представники компанії мають прийти і відрізати газ. Українцям розповіли, як можна знизити абонплату за газ Це, звичайно, буде коштувати вам грошей. Вартість від'єднання різна по регіонах і залежить від того, як будуть "рубати газ". Якщо його просто відріжуть "на крані", то ціна питання буде від 500 до 2000 гривень. Якщо доведеться копати і відрізати трубу в землі, то й ціна буде вища: від 1500 до 5000 гривень. Так що у цьому випадку ще варто подумати, що вам дешевше - відрізати газ чи платити абонплату.

Що потрібно при цьому пам'ятати. Якщо ви припинили споживання газу, але офіційно договір не розірвали, вам все одно будуть нараховувати абонлату. Навіть якщо показник лічильника на нулі. Абонплату беруть за обслуговування газової мережі, яка підходить до вашого будинку. Тому, якщо газ вам зовсім не потрібен, подбайте про те, щоб офіційно розірвати договір з компанією.

Популярні зараз

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Українські АЗС збільшили ціни на автогаз

Є ще один спосіб - відрізати лише газовий котел

Про це теж спочатку потрібно написати заяву в облгаз. В цьому випадку представникам облгазу доведеться міняти проект розводки газових труб по вашому будинку. Плиту залишать в газовій мережі, а котел відріжуть.

Звичайно, більш логічним виглядає просте опломбування газового котла. Проте знавці процесу говорять, що потрібно саме різати, бо знаходиться чимало "кулібіних", які знімають пломбу і відчайдушно палять газ у котлі, якого нібито немає. Тому вихід один - різати.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

При цьому фахівці, які виконують таку роботу, кажуть, що все ж у деяких компаніях немає таких жорстких вимог. Там можна просто опломбувати котел. Вартість пломбування - від 300 до 1000 гривень. А ось, якщо все ж обрізати, то й ціна буде вища: від 1 до 2 тисяч.

Нагадаємо, вже в цьому році підвищать тарифи на тепло і гарячу воду відповідно до ринкових цін. Діючі тарифи вже давно не покривають витрат комунальників.

Головне