Навіть при існуючих високих тарифах на комунальні послуги вартість комуналки можна істотно знизити. Потрібно лише напередодні опалювального сезону подбати про утеплення житла, а також про використання побутових приладів із високим класом енергозбереження - там, де є така можливість.
Українцям пропонують кілька універсальних порад, які реально допоможуть знизити для них вартість комуналки, і при цьому не доведеться вдаватися до нелегальних способів зниження (на кшталт підкручування лічильників та іншого).
Утеплити всі вікна і двері
Мабуть, усі знають, скільки тепла "видувається" з приміщення через різні щілини. Причому ці щілини не обов'язково мають бути такими, через які в будинок може проникнути дебелий щур. Досить невеликих зазорів у вікнах і дверях, щоби з дому повидувало все тепло.
Тому фахівці радять перед початком холодів ретельно утеплити вікна. Якщо у вас вікна дерев'яні, то їх слід законопатити та обклеїти по периметру липкою стрічкою.
Якщо ваші вхідні двері не щільно прилягають, то через них також із вашого житла вилетить чимало тепла. Тому потрібно обов'язково ущільнити і утеплити вхідні двері.
Подбати про економію електроенергії
Для цього потрібно, в першу чергу, замінити всі лампочки в будинку на світлодіодні. Вони споживають приблизно у 8-10 разів менше електроенергії, ніж звичайні лампи розжарювання. Це істотно може вплинути на вартість комуналки.
Ще один спосіб, але він більш витратний, і його можна умовно назвати "еволюційним" - заміна побутових електроприладів на прилади з класом енергозбереження не менше А. Така перспектива, звичайно, приваблива, але вартує ця заміна дорого. Не кожна українська родина зможе за один раз поміняти холодильник, пральну машину, телевізор, пилосос та інші важливі побутові прилади. Однак прагнути до цього потрібно і робити хоча б одну заміну в сезон усе ж варто.
Зробити ревізію опалювальних приладів
Регулювати витрати газу або електрики на обігрів житла, звичайно, набагато простіше в будинку з індивідуальним опаленням. Однак зараз йдеться не про такі будинки, а про багатоквартирні, які отримують тепло і гарячу воду централізовано.
Тут простір для маневру невеликий. І все ж, і в таких умовах можна, якщо не зменшити плату за тепло, то хоча би підвищити ефективність його використання.
Якщо у вас в минулому опалювальному сезоні погано нагрівалася одна з батарей або її ділянка, це означає, що у вас вона могла засмітитися. В такому випадку допоможе промивання системи, яке краще, звичайно, робити до опалювального сезону, а не під час його. Найкраще - відразу після закінчення попереднього сезону опалення. Тільки подбайте про заміну або профілактику запірної арматури на трубах гарячого водопостачання. Інакше від сильного напору води її може "прорвати", і ви затопите не лише себе, але й усіх, хто знизу.
Нагадаємо, в Україні з 1 жовтня зменшиться розмір субсидій на комуналку.