Українцям розповіли, як робити покупки в Інтернеті, щоб не стати жертвою шахраїв

Автор: Марченко Любов

Покупки в Інтернеті є невід'ємною частиною життя сучасної людини. Багато українців вже давно віддають перевагу купівлі в Інтернеті замість біганини магазинами у пошуках потрібного товару. Але, на жаль, здійснюючи покупки онлайн, легко стати жертвою шахраїв.

Українцям розповіли, як робити покупки в Інтернеті, щоб не стати жертвою шахраїв - today.ua

Про те, як можна вигідно "пошопитися" в Інтернеті, і не потрапити на гачок до аферистів, розповіли в поліції Харківської області.

Інтернет-шахраї освоїли величезне розмаїття прийомів обману своїх жертв. Однак, знаючи про їхній злочинний арсенал, ви уникнете обману і не втратите своїх грошей. Один із найпоширеніших і найстаріших прийомів – вимога передоплати чи авансової плати за товар.

У цьому випадку шахраї виставляють на сайті продажів неіснуючий товар з його описом і навіть фото. Як правило, у цих випадках ціна на товар дещо занижена у порівнянні з аналогічними, чим і спокушаються багато покупців. Після того, як покупець зв'яжеться з продавцем, той заявляє, що він уже має іншого претендента на цей же товар. Втім, він готовий продати його саме вам, але потрібна передоплата або хоча би частина вартості товару в рахунок оплати.

Популярні зараз

Латвія передасть ЗСУ новітні зенітні комплекси MANTIS

Війна в Україні: у відомстві Буданова визнали, що Україна не зможе виграти у РФ на полі бою

Україна не буде використовувати F-16 одразу після їх прибуття, - спікер ПС

Військовий розповів про зміну ставлення українців до людей у формі

Зазвичай, після внесеної передоплати, "продавець " відразу перестає виходити зв'язок. І, звичайно, ні товару, ні своїх грошей назад покупець не отримує.

Українцям розповіли, як робити покупки в Інтернеті, щоб не стати жертвою шахраїв

Незважаючи на розповсюдженість такого прийому, досі є чимало простих людей, які раз у раз потрапляють на той самий "гачок".

Однак, поряд із такими прийомами, шахраї засвоїли і витонченіші. Так, під час розрахунків онлайн вони примудряються дізнатися не тільки про номер вашої банківської картки. Але й пін-код від неї, що відкриває їм шлях до вашої карти у будь-який час дня і ночі.

Щоб цього не сталося, фахівці радять:

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:
  • не переходити за підозрілими гіперпосиланнями. На фішинг можуть вказувати будь-які відмінності в URL-адресі;
  • ніколи не запроваджувати конфіденційні дані на підозрілих сайтах;
  • не повідомляти нікому дані банківської картки, особливо CVV та PIN-код;
  • при розрахунках у мережі Інтернет використовувати Інтернет-карту (віртуальну карту), на яку переказувати кошти безпосередньо перед розрахунком та у сумі, необхідної для розрахунку;
  • обов'язково повідомляти про злочинні схеми шахраїв у поліцію для притягнення винних до відповідальності.

Таким чином, можна буде уникнути несанкціонованого використання грошей з вашої карти.

Нагадаємо, у Києві шахрай продавав неіснуючі люксові автомобілі. Авто покупцям він обіцяв пригнати з Литви за ціною, яка набагато менша за ринкову.