Українцям розповіли, як відбуватиметься скасування готівки на практиці

Автор: Марченко Любов

Повне скасування готівки може стати для України ефективним засобом боротьби з корупцією та ухиленням від податків. При цьому країна, звичайно, не відмовиться від готівки миттєво. Цьому мають передувати досить глибокі суспільні процеси. Захід дуже схвально оцінює цю ідею.

Українцям розповіли, як відбуватиметься скасування готівки на практиці - today.ua

Про це розповів головний ідеолог скасування готівки заступник глави Офісу президента Ростислав Шурма.

Поки що не йдеться про те, що в Україні вже завтра чи за кілька місяців скасують всю готівку і переведуть усіх громадян на безготівкові розрахунки. Таку можливість поки що лише обговорюють у владі, прораховуючи всі можливі варіанти. Проте висловлена навіть як припущення, ця ідея викликала великий резонанс у суспільстві.

"На жаль, відбулася велика маніпуляція цим фактом. Але те, що це сталося, свідчить про те, що питання актуальне та чутливе. Було сказано, що ми аналізуємо такий досвід і сценарій переведення економіки на кешлес. Це все, що було сказано. Ми дійсно аналізуємо та дивимося, чи можна і як можна запровадити", – говорить Ростислав Шурма.

Популярні зараз

Держава призначила літнім українцям 900 гривень щомісячної доплати до пенсії

Лавров назвав місто, яке є пріоритетною ціллю для російських окупантів

Обурені діями уряду словаки зібрали гроші на снаряди для ЗСУ

В Україні з'явилось багато роботи для пенсіонерів: обіцяють зарплату у розмірі чотирьох пенсій

При цьому чиновник зазначає, що в Лондоні, де він вперше висловив таку ідею, багато представників міжнародних організацій сприйняли її з натхненням. Прикладом для України може бути Швеція. Там не відмовилися від готівки повністю, проте скоротили їх обіг до мінімуму.

Українцям розповіли, як відбуватиметься скасування готівки на практиці

Скандинавській країні знадобилося для цього 10 років. Однак в Україні все може статися набагато швидше, оскільки процес діджиталізації усіх сфер життя зараз набагато вищий, і, отже, всі перетворення можуть йти набагато швидше.

Перш ніж вдатися до повного скасування готівки, Україна має провести такі реформи:

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:
  • провести амністію капіталу (її вже проводили, проте процес загальмувався внаслідок повномасштабної війни);
  • створити інфраструктуру ("Укрпошта" може забезпечити банківськими картками всіх мешканців сіл);
  • провести навчання громадян;
  • покращити фінансовий моніторинг.

При цьому безготівкові розрахунки мають охопити всі сфери економіки та ринку, включаючи банальні розрахунки між продавцями та покупцями на ринку. Це дозволить зробити прозорою абсолютно всю сферу фінансових відносин у державі, що унеможливить корупцію та тіньову економіку, переконаний Ростислав Шурма.

Нагадаємо, тим часом в Україні посилили порядок поповнення рахунку та переказу грошей через термінали. Тепер усі грошові поповнення можна буде зробити лише з використанням мобільного телефону.