Українцям розповіли, де готують IT-фахівців, затребуваних ринком праці, і як правильно вибрати виш

Автор: Марченко Любов

Хороші IT-фахівці цілком можуть бути випускниками вітчизняних вишів. І для того, щоб вигідно влаштуватися на роботу, причому не тільки в Україні, зовсім не обов'язково закінчувати закордонний університет.

Українцям розповіли, де готують IT-фахівців, затребуваних ринком праці, і як правильно вибрати виш - today.ua

Побутує думка, що українська вища школа багато в чому поступається зарубіжній, і що для успішного працевлаштування після навчання краще мати диплом якогось європейського університету. Почасти так і є, однак це жодним чином не стосується підготовки IT-фахівців, яка в Україні доволі висока. У цьому наші виші нічим не поступаються закордонним.

Ринок IT-фахівців в Україні поки дуже далекий від насичення. Щорічно в Україні потрібно близько 50 тисяч фахівців IT-профілю. Однак усі вітчизняні виші сумарно випускають лише 25 тисяч фахівців такого профілю. Причому, на жаль, далеко не всі вони мають якісну підготовку - таку, щоби відразу, як то кажуть, "з корабля на бал".

При цьому багато українських IT-фірм вважають за краще починати роботу з новачком не з чистого аркуша, а хоча б з елементарних професійних навичок. Тому вузівська підготовка має дуже велике значення.

Популярні зараз

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Українські АЗС збільшили ціни на автогаз

Засновник IT-компанії Powercode і Європейської Асоціації Програмної інженерії Владислав Савченко розповів, до яких вишів краще вступати, аби потім бути затребуваним на ринку IT-фахівців. Українцям розповіли, де готують IT-фахівців, затребуваних ринком праці, і як правильно вибрати виш Провідними в підготовці фахівців для ІТ-галузі залишаються три політехніки: Київська, Харківська і Львівська. Щоб туди вступити, потрібно мати хороші результати ЗНО. Це аж ніяк не є гарантією, що студент успішно їх закінчить і стане класним спеціалістом. Але це вже серйозний стартовий майданчик для майбутніх спеців. Поступивши туди, вони потрапляють у середовище, де навчання і здобуття нових знань - не порожній звук.

Відмінна риса цих вузів - поєднання фундаментальної теоретичної підготовки із практичними заняттями. Тамтешні студенти проходять практику у "живих" IT-компаніях, і вчаться у старших і досвідченіших колег. Таким чином, до закінчення вишу вони вже підходять з непоганим практичним багажем.

Непоганий базис дає також Державний університет телекомунікацій та, звичайно ж, факультет комп'ютерних наук і кібернетики Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Однак виростити грамотних IT-фахівців, на щастя, здатні не тільки столичні вузи.

Які провінційні виші котируються на ринку IT-фахівців

Доброю репутацією у роботодавців користуються також:

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:
  • факультет математики, фізики та інформаційних технологій Одеського національного університету імені Мечникова;
  • Одеська національна академія зв'язку імені Попова;
  • Одеська політехніка;
  • Харківський національний університет радіоелектроніки;
  • Запорізький національний університет.

На що слід звертати увагу при виборі вишу для навчання на IT-фахівця

  • Чи співпрацює виш з IT-компаніями на етапах практики для студентів, стажування, роботи над спільними проектами.
  • Чи достатньо гнучка програма навчання у виші, тобто, чи стежить він за новими трендами в IT-індустрії і впроваджує їх у навчальний процес.
  • Чи стежить виш за запитами ринку праці та чи реагує на них, адаптуючи до них навчання.
  • Чи достатньо збалансовані в навчальному процесі теорія та практика.

Якщо за всіма цими пунктами можна отримати ствердну відповідь, то такий виш можна сміливо обирати для освіти.

Нагадаємо, студентам розповіли, в якому форматі будуть працювати виші з 1 вересня.

Головне