Із початком масових відключень електрики в Україні щодня застрягають у ліфтах сотні людей. Нерідко в людини, яка опинилась у замкнутому темному просторі ліфта, особливо якщо вона одна, може виникнути паніка. На цей випадок фахівці розробили рекомендації, як поводитися, якщо відключення електрики наздогнало вас під час підйому або спуску, і ліфт зупинився. Насамперед, мешканцям заздалегідь треба подбати про те, щоби ліфт не був порожнім.
Поради, які стануть у нагоді всім, хто опинився в такій ситуації, а декому й можуть врятувати життя, опублікував апостроф.
Отже, що робити, якщо ви застрягли у ліфті?
- Насамперед – не панікуйте. Не тисніть на всі кнопки поспіль і в жодному разі не намагайтеся самостійно розтиснути двері ліфта. Ліфт міг зупинитися в просторі між поверхами, і навіть якщо ви якимось дивом відчините двері, то вони лише будуть для вас додатковим джерелом небезпеки.
- Зателефонуйте диспетчеру і скажіть, що ви опинилися в пастці, назвавши адресу будинку та під'їзд. Зазвичай, у кабінах ліфта є номери диспетчерської служби. До речі, вона працює цілодобово. Якщо не вдалося додзвонитися до диспетчерської, телефонуйте до ЖЕКу (або ОСББ).
- Якщо вам ніде не відповіли, телефонуйте за номером 101. Тоді до вас неодмінно приїдуть рятувальники.
- Ну, а якщо з вами взагалі не виявилося телефону, стукайте у двері ліфта і кричіть. Вас обов'язково почують сусіди та викличуть рятувальників.
- Людям, які мають проблеми зі здоров'ям, обов'язково слід мати при собі ліки, які вони зазвичай приймають. Взагалі візьміть собі за правило: не виходити з дому без "улюблених" пігулок у кишені чи сумочці. Ну і, звісно, без маленької пляшечки з водою.
- Якщо в ліфті вам стало кепсько, зніміть верхній одяг, розслабте пояс на штанах, розстебніть верхній гудзик одягу і сядьте на підлогу ліфта, витягнувши ноги. Але води намагайтеся пити якомога менше.
- Коли приїдуть рятувальники, виконуйте всі їхні рекомендації, щоб убезпечити своє життя і не травмуватися в процесі вивільнення з ліфта.
- І ще, на випадок таких ситуацій, які вже не вписуються у визначення непередбачених, бо трапляються чи не щодня, ліфт не повинен бути порожнім. У ньому має бути бокс із тим, що може знадобитися людині, яка застрягла. Там обов'язково мають бути: вода, снеки, заспокійливий препарат, ліхтарик, вологі серветки, міцні пакети для сміття та памперси для дорослих – на випадок, якщо сидіти в ліфті доведеться довго.
Звичайно, такий бокс може бути предметом підвищеного інтересу деяких громадян, особливо дітей і підлітків. Проте дітям треба пояснити, що завтра вони або їхні рідні можуть застрягти у ліфті. І все, що там опиниться в боксі, може стати для них засобами виживання.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal