Українцям розповіли, що буде з виплатами пенсій громадян, які не повернулися з-за кордону

Автор: Марченко Любов

Українці, які виїхали з початку війни за кордон і досі не повернулися звідти, отримуватимуть свої пенсії. Виплати їм не припинять.

Українцям розповіли, що буде з виплатами пенсій громадян, які не повернулися з-за кордону - today.ua

Про це розповіли у ПФУ у відповідь на запит одного із вітчизняних ЗМІ.

Виїзд пенсіонера за кордон – не привід для того, щоби в Україні йому перестали виплачувати пенсію, кажуть у ПФУ. Людина має право отримувати все те, що вона заробила протягом життя. Пенсійний фонд не веде облік пенсіонерів, які виїхали за кордон. І єдиною підставою для припинення виплат пенсії може бути лише смерть людини, яка її отримувала.

При цьому українцям, які отримували свої пенсії через банки, як і раніше, переказують їхні виплати на банківські картки, якими вони можуть розраховуватися за кордоном.

Популярні зараз

У 2025 році 88% українських компаній планують збільшити зарплати працівникам

В українських вузах не скасовуватимуть бюджетну форму навчання

Hyundai представив новий електричний кросовер IONIQ 9

В Україні заборонять небажані дзвінки на мобільні телефони

Українцям розповіли, що буде з виплатами пенсій громадян, які не повернулися з-за кордону Водночас багато громадян, які отримували пенсії через Укрпошту, опинившись за кордоном, не можуть отримувати свої виплати через те, що гроші перераховували їм на поштове відділення. Проте їхня пенсія нікуди не подінеться. Виплати акумулюватимуться на їхніх рахунках, і ці гроші можна буде отримати протягом трьох років.

Водночас, якщо громадянам, які опинилися за кордоном, виповнилося 60 років, вони можуть оформити пенсію дистанційно, або вона буде призначена автоматично. Щоправда, автоматично її призначають лише тим, у кого занесено до електронного реєстру усі роки їхньої роботи. Тобто ті громадяни, які мають усі записи з трудової книжки оцифровані та занесені до реєстру.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Якщо ж трудова книжка не оцифрована, то можна зробити скан-копії її сторінок із записами про роботу самостійно та подати заяву для призначення пенсії в електронному вигляді, супроводживши її копіями трудової книжки, паспорта, а також ідентифікаційного коду. При цьому всі ці дані слід завірити КЕП (електронним підписом). На основі поданих документів можна буде оформити пенсію дистанційно.

Нагадаємо, стало відомо, як можна накопичити страховий стаж для пенсії, не працюючи.

Головне