Українцям розповіли, якою буде ціна на гречку

Українцям розповіли, якою буде ціна на гречку. В уряді обіцяють, що вона стабілізувалася і далі рости не буде. А в нинішньому році в Україні обіцяють збільшити площу посівів під цю культуру, щоб усунути дефіцит гречаної крупи на внутрішньому ринку.

Українцям розповіли, якою буде ціна на гречку - today.ua

За підсумками минулого і початку нинішнього року гречка виявилася серед лідерів подорожчання. Причому цей процес ішов безперервно. Деякі експерти аграрного ринку прогнозують, що вже до вересня вартість кілограма цієї крупи підніметься до 50 гривень. А в кінці поточного року, то й зовсім за кілограм гречки можуть просити на ринку по 80 гривень.

Подальшого зростання цін на гречку не буде, заспокоїли в Мінекономіки. За словами чиновників, уряд поклопотався про те, щоб стабілізувати ціну на гречану крупу, а в подальшому і знизити її. Держава передбачила у 2021 році дотації для тих, хто займається вирощуванням цієї культури. Українцям розповіли, якою буде ціна на гречку

"Програмою передбачено надання дотацій аграріям в розмірі 3500 гривень на 1 га посівів гречки. Це забезпечить стабільний обсяг виробництва гречки, який дорівнюватиме внутрішньому споживанню, і в перспективі - орієнтацію на експорт, а також розвиток суміжних галузей", - йдеться в повідомленні Мінекономіки.

Завдяки такій підтримці в поточному році площа посівів гречки має сягнути близько 15 тисяч гектарів. Врожаю, зібраного з такої площі, цілком повинно вистачити для внутрішніх потреб, що сприятиме зниженню ціни на гречку.

Уже зараз агровиробниками і торгівлею цей сигнал від уряду сприйнятий позитивно. У квітні зростання ціни на гречку припинилося. Навіть більше, статистика зафіксувала навіть невелике зниження - 0,4%.

Нагадаємо, з червня в Україну перестануть завозити гречку з Росії. РФ обмежила експорт цієї культури в деякі країни на все літо.

ДЖЕРЕЛОukranews