2022 року уряд вирішив не балувати українців великим підвищенням мінімальної зарплати. Її підвищать лише раз на рік і на дуже скромну суму. Тим часом, до мінімальної зарплати "прив'язується" багато виплат, і її розмір впливає на розміри інших зарплат як у бюджетному секторі, так і на підприємствах приватної власності.
Мінімальна зарплата була підвищена у грудні цього року. Замість 6000 гривень вона тепер становить 6500. Це спричинило підвищення мінімальної пенсії для громадян, яким уже виповнилося 65 років. У них вона має бути не менше ніж 40% від мінімальної зарплати. Тобто, їхня мінімальна пенсія тепер дорівнює 2600 гривень.
На 2022 рік в Україні заплановано лише одне підвищення мінімальної зарплати, та й те відбудеться ближче до закінчення року і буде зовсім невеликим. У жовтні 2022 року українцям підвищать мінімалку на 200 гривень, і вона зросте до 6700 гривень. Таким чином, підвищення зарплати становитиме лише 3%, і це навіть близько не покриє планової інфляції. Наступного року вона має становити 5%. Хоча, судячи з тенденцій, запланованими відсотками не обійдеться і добре, якщо вона зупиниться на десяти відсотках.
При цьому розмір мінімалки вказується до вирахування податків. У "чистому" вигляді сьогодні вона становить 5232,50 гривні, а з жовтня 2022 року складе 5393 гривні. Для багатьох українців це весь їхній місячний дохід, адже мінімалку в нас отримує чимало громадян.
Тим не менш, в Україні є галузі, в яких працівники одержують чималі зарплати, які можуть конкурувати з оплатою праці у багатьох європейських країнах. Зокрема, чимало отримують IT-фахівці, представники топ-менеджменту, страховики, ріелтори та фінансові консультанти.