Українцям розповіли, що буде, якщо Газпром зупинить транзит газу через Україну

Автор: Марченко Любов

Росія, як і раніше, намагається шантажувати Європу постачанням газу. Отже, будь-якої миті Газпром може припинити транзит газу до країн ЄС через Україну. Це створить великі труднощі не лише для Європи, а й для України.

Українцям розповіли, що буде, якщо Газпром зупинить транзит газу через Україну - today.ua

Що може статися, розповів міністр енергетики України Герман Галущенко.

Російська влада абсолютно непередбачувана у своїх вчинках, а тому ніхто не знає, що має на думці. Тому Газпром може несподівано і без попереджень зупинити транзит російського газу для Європи через українську ГТС.

"У ніч на 24 лютого, тобто в перший день вторгнення, росіяни вдвічі наростили транзит - майже до максимального рівня, передбаченого контрактом. Тоді їхня логіка була очевидною: "Європейці, не лізьте. Ось ваш газ, а ми тут самі розберемося". Які будуть подальші дії Росії – побачимо найближчим часом", – розповів Галущенко.

Популярні зараз

Українцям обмежили відпустки у воєнний період

“Скасування плати“ за доставку газу для пенсіонерів: у ГазПравді зробили важливу заяву

Україна отримає одну з найкращих у світі систем ППО

Стало відомо, що буде з цінами на бензин та дизельне паливо найближчим часом

Українцям розповіли, що буде, якщо Газпром зупинить транзит газу через Україну

В українському уряді усвідомлюють ці ризики та намагаються якось їм протистояти. Почасти тому Україна потребує додаткового імпорту газу, каже голова Міненерго.

Для того, щоб газ нормально йшов трубами і розподілявся газотранспортною системою, в трубах потрібно підтримувати певний тиск. А щоб його підтримувати, труби мають бути наповнені газом. Це проста фізика. Саме для підтримки внутрішнього тиску в газопроводі, Україні потрібен безперервний транзит газу через нашу ГТС.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Як раніше стало відомо, Україна потребує ще хоча би двох мільярдів кубометрів газу. І, на жаль, наша країна не має грошей на закупівлю цього ресурсу. Тому українська влада розраховує на фінансову допомогу західних партнерів, які можуть нам посприяти із придбанням необхідного обсягу блакитного палива.

Нагадаємо, нинішнього опалювального сезону Європі цілком вистачить накопиченого газу до кінця зими і холодів. А ось наступного року ЄС може не вистачити близько 30 млрд кубометрів, якщо РФ і надалі скорочуватиме постачання газу до Євросоюзу або взагалі його припинить.