Українцям доведеться заплатити майже 20% податку з квартир, куплених ними давно

Після завершення податкової амністії, з вересня 2022 року розпочнуться перевірки деяких громадян щодо відповідності їхніх доходів і витрат. Влада застосує непрямі методи оподаткування, якими змусять усіх легалізувати свої доходи, а також сплатити податки за всі великі покупки, зроблені невідомо за які гроші. Багатьом доведеться сплатити податок із квартир, які були куплені ними ще 15-20 років тому.

Українцям доведеться заплатити майже 20% податку з квартир, куплених ними давно - today.ua

Зіставити доходи і витрати громадян буде легко. Адже ще з 1995 року Державна податкова служба веде облік усіх офіційних доходів українців. При цьому буде нескладно їх підсумувати та порівняти з вартістю великих придбань. І якщо те й інше сильно не співпаде, доведеться пояснювати походження коштів на покупку.

Причому пояснити їх подарунком від троюрідної бабусі не вдасться, адже з подарунків також слід сплатити податок. Таким чином коло замкнеться, і податки з великих покупок все-таки доведеться заплатити. Причому це буде не 5%, як зараз пропонують у ході податкової амністії, а 19,5. Українцям доведеться заплатити майже 20% податку з квартир, куплених ними давно

"Умовно кажучи, якщо існує факт купівлі великого об'єкта нерухомості, при цьому задекларованих доходів немає, і амністію людина не проходила, тобто вона не показала своїх реальних доходів, з яких чомусь не були сплачені податки... Наслідком цього буде те, що у податковій є право донарахувати суму несплачених податків", - пояснив голова Мінфіну Сергій Марченко в інтерв'ю одному з українських видань.

При цьому деталі законопроекту, який регламентуватиме такі податки з квартир та іншого дорогого майна, ще тільки розробляються. Тому цілком можливо, що в ньому якось буде передбачено площу житла, нижче за яку платити податок не доведеться.

Отже, деталі наразі невідомі. Проте уникнути оподаткування "нез'ясованих" покупок, у тому числі й зроблених вже досить давно, навряд чи вдасться. Тому українцям, у яких не все так "чисто" з доходами, все ж таки варто замислитися про сплату 5% податку з квартир, поки що це ще можна зробити.

Нагадаємо, стало також відомо, кому не доведеться платити податок на город, який міститься у "ресурсному" законі №5600.

ДЖЕРЕЛОobozrevatel