Українцям пропонують позбутися від паспортів: що буде замість них

Паспорти, до яких звикла більшість українців, незабаром можуть стати пережитком минулого, який буде лише ускладнювати життя. Тому громадянам радять позбавлятися від звичних паперових документів і переходити на ID-картки. Про це заявив Мстислав Банник, який відповідає в Мінцифри за розвиток електронних послуг.

Українцям пропонують позбутися від паспортів: що буде замість них - today.ua

Оскільки Україна прагне до повного переводу усіх держпослуг в електронний формат, то і вся документація має бути оцифрована. Звичайно, можна було б оцифрувати паперові паспорти українців і, таким чином, додати їх до електронної бази документів. Однак на практиці це зробити буде дуже складно, каже Мстислав Банник. Адже масив паперових паспортів в Україні величезний, а тому їхня оцифровка - це колосальний пласт непотрібної роботи.

"Не буде цифровізації паспортів-книжок, оскільки книжок в Україні було випущено десятки мільйонів, і вони всі - в папері", - говорить чиновник.

До того ж, перевірити ці всі документи на придатність теж не так просто. Адже єдиної бази даних не було, і перелопатити такий масив інформації, щоби привести його до єдиного знаменника, практично неможливо. Українцям пропонують позбутися від паспортів: що буде замість них

"Тому ми рекомендуємо всім переходити на ID-карти", - порадив представник Мінціфри.

Звичайно, нікого примушувати до такого переходу не будуть. Однак життя само змусить людей дістати "з широких штанин" свою книжечку і замінити її зручним і багатофункціональним шматочком пластику.

Для тих же, хто принципово не хоче переходити на ID-карту, є проміжний варіант - біометричний закордонний паспорт, яким можна буде без проблем користуватися всіма державними послугами всередині країни. Такі паспорти оцифровані і їх "видно" в мобільному додатку "Дія".

Нагадаємо, в Україні почали видавати оновлені пластикові бланки посвідчення водія. У них вказана група крові і згода на донорство.

ДЖЕРЕЛОfinance.ua