Українцям дозволили не повертати борги за комуналку. Такий вердикт ухвалив Верховний суд України. Отже, він перекреслює всі інші рішення, ухвалені судами попередніх інстанцій. Йдеться не про всі комунальні борги, а лише про ті, що залишилися від попередніх власників житла.
Відповідну постанову було винесено Верховним судом України за результатами розгляду конкретної справи, пов'язаної з боргами за комуналку.
У своєму зверненні до ВСУ громадянка просила переглянути рішення судів попередніх інстанцій, яким її зобов'язали сплатити борги за комуналку, що залишилися від колишніх власників квартири.
Купуючи житло, жінка й гадки не мала, що його колишні власники заборгували комунальникам чималу суму. Про борг за тепло новій власниці стало відомо лише після того, як їй надіслали досудову вимогу щодо сплати боргу за теплопостачання. Можливо, якби сума боргу була невелика, жінка не оскаржувала б цю вимогу у суді, а просто сплатила би гроші. Проте борг виявився чималим – понад 50 тисяч гривень.
Популярні зараз
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Суди попередніх інстанцій залишили позов постачальника тепла до власниці житла без змін. Місцева Феміда послалась на те, що законодавство не передбачає списання боргів за комуналку.
Проте ВСУ подивився на цю ситуацію під іншим кутом: нова власниця лише недавно придбала цю квартиру. Отже, вона не одержувала від постачальника послуги, за які виникла заборгованість. Таким чином, вона не зобов'язана розплачуватись за послуги, які отримала інша людина.
Зрештою постанова ВСУ була винесена на користь нової власниці житла. Тим самим було створено прецедент, що дозволяє й іншим власникам куплених квартир не повертати борги за комуналку, які були накопичені їхніми попередниками.
Нагадаємо, Держстат опублікував дані щодо підвищення вартості комуналки в Україні. За два роки вона виросла майже вдвічі.