Українцям дозволять отримати десятикратну компенсацію за “комуналку“

"Комуналка" незабаром може стати для деяких українців не тільки головним болем і великою статтею витрат, а й джерелом доходів. Так буде в тому випадку, якщо постачальник комунальних послуг "помилково" нарахує в платіжках зайві суми.

Українцям дозволять отримати десятикратну компенсацію за “комуналку“ - today.ua

Відповідний законопроект №3097, що пропонує карати комунальників за завищені суми в платіжках, допрацьовують у профільному комітеті Верховної Ради. Після доопрацювання законопроект розглянуть у парламенті. Автори майбутнього закону, депутати від "Батьківщини" Олександр Абдулін та Сергій Власенко, пропонують карати комунальників, що "помиляються", гривнею. І навіть - не однією.

Вони пропонують ввести компенсацію за завищену суму в платіжці, що десятикратно перевищуватиме різницю, на яку завищений платіж. Отримати цю компенсацію зможе споживач - в разі, якщо він доведе, що постачальник завищив йому суму платежу.

У пояснювальній записці до свого законопроекту нардепи пишуть, що останнім часом завищені суми в платіжках від комунальників стали дуже поширеним явищем. На свавілля комунальників скаржаться споживачі з різних куточків України. Через такі "помилки" витрати на комуналку, які й без того астрономічні, для багатьох споживачів стають просто непідйомними.

"Чим викликаний такий законопроект? По-перше, абсолютно захмарні тарифи, про які знають усі. До нас зверталися ще і щодо того, що постачальники надають завищені платіжки. Не за договорами, не за тарифами. У такому випадку споживач зможе отримати компенсацію", - прокоментував законопроект один із його авторів Сергій Власенко.

Українцям дозволять отримати десятикратну компенсацію за “комуналку“ У пояснювальній записці також акцентують увагу, що плата за комуналку має нараховуватися лише за обумовленими в договорах тарифами і в тих обсягах, в яких та чи інша послуга спожита.

Отже, якщо цей законопроект приймуть, комунальникам буде непереливки. А споживачі навіть зможуть заробити на недобросовісних постачальниках комунальних послуг.

Проте закон переслідує не цю мету. Цим законом хочуть зробити максимально прозорими відносини між споживачами і комунальниками.

Нагадаємо, комуналка в опалювальний сезон 2021 року став для українців приблизно на 1000 гривень дорожче, ніж рік тому.

ДЖЕРЕЛОhttps://news.obozrevatel.com/economics/communalka/ukraintsyi-smogut-poluchat-desyatikratnuyu-kompensatsiyu-za-kommunalku-postavschika-budut-nakazyivat-po-novomu.htm?_ga=2.238969667.252460467.1613637936-1516937997.1578940496&_gl=1*ikr62w*_ga*MTUxNjkzNzk5Ny4xNTc4OTQwNDk2*_ga_JBX3X27G7H*MTYxMzg0NjE1Ni4yNjAuMS4xNjEzODQ2OTQyLjA.
Джамала в купальнику з декольте до пупка показала спекотні фото з Єгипту
Джамала похвалилася своєю стрункою фігурою в дуже екстравагантному купальнику. Артистка, яка позбулася 10 кілограмів, набраних за дві вагітності, відч...
Рулет з маком на Великдень: покроковий рецепт святкової випічки
Крім пасок до великоднього столу готують безліч смачних і різноманітних страв, включаючи випічку. Спечіть ніжний і пухкий рулет з маком на Великдень, ...
Хто компенсує українцям збитки від відключення електроенергії: поради споживачам
Проблема відключення електроенергії знайома усім. З нею стикаються як мешканці новобудов, електричні підстанції яких не справляються з такою кількістю...
Дженніфер Лопес зворушливо привітала дочку колишнього нареченого з днем народження
Дженніфер Лопес і Алекс Родрігес намагалися зберегти свої відносини заради дітей. За ті роки, що закохані були разом, їх спадкоємці встигли подружитис...
Як відключити рекламу в смартфоні: ТОП-3 способи
Багато власників смартфонів страждають від настирливої реклами, яка вискакує їм на екрани в найнесподіваніший момент. Ми розповімо, що потрібно відклю...