"Комуналка" незабаром може стати для деяких українців не тільки головним болем і великою статтею витрат, а й джерелом доходів. Так буде в тому випадку, якщо постачальник комунальних послуг "помилково" нарахує в платіжках зайві суми.
Відповідний законопроект №3097, що пропонує карати комунальників за завищені суми в платіжках, допрацьовують у профільному комітеті Верховної Ради. Після доопрацювання законопроект розглянуть у парламенті. Автори майбутнього закону, депутати від "Батьківщини" Олександр Абдулін та Сергій Власенко, пропонують карати комунальників, що "помиляються", гривнею. І навіть - не однією.
Вони пропонують ввести компенсацію за завищену суму в платіжці, що десятикратно перевищуватиме різницю, на яку завищений платіж. Отримати цю компенсацію зможе споживач - в разі, якщо він доведе, що постачальник завищив йому суму платежу.
У пояснювальній записці до свого законопроекту нардепи пишуть, що останнім часом завищені суми в платіжках від комунальників стали дуже поширеним явищем. На свавілля комунальників скаржаться споживачі з різних куточків України. Через такі "помилки" витрати на комуналку, які й без того астрономічні, для багатьох споживачів стають просто непідйомними.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
"Чим викликаний такий законопроект? По-перше, абсолютно захмарні тарифи, про які знають усі. До нас зверталися ще і щодо того, що постачальники надають завищені платіжки. Не за договорами, не за тарифами. У такому випадку споживач зможе отримати компенсацію", - прокоментував законопроект один із його авторів Сергій Власенко.
У пояснювальній записці також акцентують увагу, що плата за комуналку має нараховуватися лише за обумовленими в договорах тарифами і в тих обсягах, в яких та чи інша послуга спожита.
Отже, якщо цей законопроект приймуть, комунальникам буде непереливки. А споживачі навіть зможуть заробити на недобросовісних постачальниках комунальних послуг.
Проте закон переслідує не цю мету. Цим законом хочуть зробити максимально прозорими відносини між споживачами і комунальниками.