Українцям порадили, як в умовах війни зберегти від інфляції свої заощадження

Автор: Марченко Любов

В Україні розкручується маховик інфляції. Зростання цін було високим і торік, а цьогоріч через війну експерти прогнозують набагато відчутніше підвищення вартості життя. Інфляція з'їдає і без того мізерні заощадження українців. Натомість є механізми, які можуть допомогти українцям захистити свої гроші від нестримного зростання цін.

Українцям порадили, як в умовах війни зберегти від інфляції свої заощадження   - today.ua

Про те, що доцільно було б українцям зараз зробити, розповіла директор департаменту казначейства Юнекс Банку Ганна Золотько.

Отже, на думку Золотько, цьогоріч нестримне зростання цін продовжуватиметься. Для нього й так було чимало підстав, а війна між РФ та Україною підлила олії у вогонь. Наприклад, ціни на продовольство пустилися в галоп із першого дня війни.

Так, згідно з даними ФАО (Продовольчої сільськогосподарської організації ООН), за підсумками лютого ціни на продовольство зросли на 3,9%. А це ж лише наслідки розриву логістичних ланцюжків. А що може бути восени, якщо в Україні та Росії зірветься посівна, можна лише припустити. Українцям порадили, як в умовах війни зберегти від інфляції свої заощадження  У таких умовах необхідно максимально нейтралізувати вплив інфляції. Це можна зробити лише через механізм приросту грошової маси. У теперішніх умовах про примноження грошей не йдеться. Йдеться лише про те, щоб втратити їх якнайменше.

Популярні зараз

В Україні заборонять небажані дзвінки на мобільні телефони

Hyundai представив новий електричний кросовер IONIQ 9

Депутати ухвалили законопроєкт про безпеку в школах

"Інфляція і до російського нападу на Україну була чималою. У таких умовах банківський внесок або купівля ОВДП є цілком непоганим варіантом, принаймні, зменшити втрати від інфляції. До того ж, така стратегія суттєво допоможе економіці країни і здатності дати відсіч агресору", – каже Золотько.

За даними Українського індексу ставок за депозитами фізичних осіб, нині середня доходність річних гривневих депозитів становить 8,5%. За депозитами в іноземній валюті відсоток доходу, звичайно, суттєво нижчий: 0,77% у доларах та 0,28% у євро. При цьому в деяких банків можна зустріти і більш ласі пропозиції – депозит під 10-13% річних.

Вигіднішим за депозитний вклад може стати купівля ОВДП. Держава пропонує дуже непоганий приріст грошей на ОВДП. Так, днями Мінфін продавав на аукціоні двомісячні облігації за 10-відсотковою ставкою. Крім того, клієнтам також пропонують військові облігації у гривні зі ставкою 11%, а також військові у доларах зі ставкою 3,7%.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Таким чином, при зберіганні грошей на депозиті можна мінімізувати втрати від інфляції, а при вкладенні в ОВДП є шанс звести взагалі втрати від інфляції до нуля. Але в обох випадках це краще, ніж зберігати гроші вдома "в панчосі" і щодня спостерігати, як знецінюються ваші заощадження.

Нагадаємо, стало відомо, як повертатимуть вкладникам банків депозити в умовах воєнного часу.

Головне