Today.ua

Українцям порадили, що вже зараз потрібно зробити, щоби не залишитися без пенсії

Для українців, яким зараз 30-40 років, пенсія може виявитися або зовсім недоступною, або настільки мізерною, що вони не зовсім не зможуть на неї існувати. Тому вже зараз нашим співгромадянам пропонують самим подбати про своє утримання в старості.

Через несприятливу демографічну ситуацію, вже до 2050 року в Україні буде приблизно 10 мільйонів працездатних громадян на 12 мільйонів пенсіонерів. Такий прогноз дає Мінсоцполітики. При цьому, кажуть у профільному міністерстві, ще потрібно врахувати, що велика частина українців працює за кордоном і саме там платить податки зі своєї зарплати.

Тому, приблизно до 2050 року надходження в солідарний Пенсійний фонд настільки збідніють, що літнім громадянам або взагалі не буде чим виплачувати пенсію, або вона буде настільки мізерною, що на неї неможливо буде задовольнити навіть найелементарніші фізіологічні потреби.

"Мені як сорокарічному, якщо нічого не змінювати в існуючій пенсійній системі - на пенсію розраховувати не варто. Вона або буде доволі низькою, або взагалі вона буде мізерною", - заявив глава Мінфіну Сергій Марченко.

Виходом із ситуації наша влада вважає накопичувальну пенсію, яка буде існувати паралельно із солідарною. При цьому якась частина внесків із зарплати українців буде накопичуватися на їхніх індивідуальних рахунках, і в старості їм почнуть повертати накопичені суми. Причому, це будуть тільки їхні гроші, які не ділитимуть між усіма.

При цьому скептики вважають, що в Україні ця система не буде працювати, надто багато у неї перешкод. Та й в парламенті поки не можуть прийти до спільного знаменника, як це повинно працювати. Закон про накопичувальну пенсію усе ще допрацьовується і невідомо, коли буде прийнятий.

Як можна заощадити на старість

Тому фахівці вважають, що українцям вже зараз потрібно самим подбати про свою старість. Наприклад, відкладати щомісяця певну частину грошей на депозит у банку або робити внески до недержавних пенсійних фондів.

Що стосується депозитів, то зараз в Україні вони більш надійно захищені законом, ніж раніше. У разі банкрутства банку, вкладникам гарантовано відшкодують їхні гроші в розмірі до 400 тисяч гривень.

"Банк застрахований в системі гарантування вкладів до певної суми. Раніше це було 200 тисяч, зараз здається цю суму підняли. Вони застраховані. І до них можна йти. Я б усе ж рекомендував йти у банки вищої категорії", - порадив громадянам економіст Павло Кухта .

Таким чином, гроші не лежатимуть "у панчосі", а будуть працювати і приростати хоч якимись відсотками.

Той, хто не довіряє банку, може скористатися недержавним пенсійним фондом. У таких фондах гроші також не лежать мертвим вантажем. Їх вкладають в акції, нерухомість, облігації та цінні метали.

Загалом, вибір хоч і невеликий, проте він є. І якщо молоді громадяни пов'язують своє майбутнє з Україною, то вже зараз їм потрібно подбати про своє виживання тут на старості.

Нагадаємо, обов'язкова накопичувальна пенсія так чи інакше призведе до виснаження бюджету. Глава Мінфіну це визнав і порадив українцям сприйняти це як неминуче.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ