Українцям пообіцяли підвищити субсидії вже цього літа

Вже цього літа українці, які отримують допомогу від держави на оплату житлово-комунальних послуг, можуть розраховувати на більші суми. Субсидії стануть вищими через підвищення тарифів на комуналку.

Українцям пообіцяли підвищити субсидії вже цього літа - today.ua

Про це повідомила в ефірі національного телемарафону заступник голови Мінсоцполітики Дар'я Марчак.

Цього літа в Україні зростуть деякі тарифи на комунальні послуги. Зокрема, вже з червня став вищим тариф на електроенергію. Замість диференційованого двоступінчастого тарифу 1,44 грн/кВт-год та 1,68 грн/кВт-год українці платитимуть по 2,64 грн/кВт-год. Таким чином, тепер диференціації за обсягом споживання електроенергії не буде, і всі платитимуть однаково. Порівняно з колишнім тарифом 1,44 грн, новий буде вищим на 83%. Звичайно, що і платіжки за електроенергію зростуть на стільки ж.

Крім того, комунальники вже півроку лякають українців підвищенням тарифів на воду. Щоправда, його вже кілька разів відкладали під різними приводами. Та, ймовірно, в липні воно все ж таки відбудеться. На воду в Україні немає єдиного тарифу. Кожен водоканал встановлює свої ціни, залежно від витрат на водопостачання. Тож тарифи зростуть по-різному. Але кажуть, що в середньому вони стануть вищими на 30%. Це також ускладнить тягар комунальних платежів для українців.

Українцям пообіцяли підвищити субсидії вже цього літа

Але все ж таки, незахищені верстви населення, які отримують субсидії, і надалі отримуватимуть допомогу від держави. До того ж розмір субсидії зростатиме паралельно зі зростанням комунальних тарифів. Тобто малозабезпечені сім'ї, які отримують субсидії, не повинні або майже не повинні відчути зростання тарифів.

"Якщо сім'я отримує пільгу, значить, вона не платитиме за комунальні послуги повністю або частково — на той відсоток, який для неї передбачено законодавством", — пояснила чиновниця.

При цьому багатьом отримувачам субсидії перерахунок розміру пільги зроблять автоматично. Їм не знадобиться при цьому подавати нові відомості про своє матеріальне становище.

Нагадаємо, більшість українців автоматично перепризначили субсидію на літо. Проте деяким категоріям все ж таки доведеться оновити декларації і заново подати заяви.

ДЖЕРЕЛОnovyny.live