Today.ua

Українцям показали, як правильно розрахувати рівномірний платіж за газ

Українцям розповіли, як розрахувати рівномірний платіж за газ. Роз'яснення з'явилося у Facebook-акаунті 104.ua. Формула розрахунку вкрай проста, і кожен може зробити його самостійно. Крім того, клієнтам газових компанія пояснили, чому плата рівними частинами більш зручна, ніж щомісячний платіж за показаннями лічильника.

Рівномірний платіж за газ передбачає щомісячну однакову плату за користування газом - незалежно від обсягу його споживання. Розрахувати суму, яку доведеться платити щомісяця, дуже просто. Потрібно лише підрахувати свій сумарний обсяг споживання газу у попередньому році. В даному випадку - за 2020 рік. Тобто від показника лічильника в кінці 2020 року потрібно відняти показник лічильника на 1 січня того ж року. Зробити це не складно. Адже у більшості громадян в особистому кабінеті зберігаються показники лічильника за рік і більше.

Далі отримане річна кількість кубометрів потрібно помножити на фіксований річний тариф на газ. У багатьох компаній він становить 7,99 гривні. Таким чином, споживач отримає суму, яку йому доведеться заплатити за газ за решту 10 місяців користування тарифом "Фіксований".

Ну, а далі ця сума ділиться на решту 10 місяців. І все - клієнт отримує суму рівномірного платежу.

Наприклад, якщо за минулий рік домоволодіння спожило 750 кубометрів газу, то для визначення загальної суми потрібно 750 помножити на 7,99. Вийде 6000 гривень. Далі цю суму ділимо на 10 і отримуємо суму рівномірного платежу - 600 гривень.

У публікації також відзначають, що в разі переплати за газ по рівномірному платежу, клієнту зроблять за підсумками року перерахунок. Перерахунок також зроблять, якщо споживання газу перевищить торішній показник. У будь-якому випадку все, що було заплачено, буде враховано.

Ця пропозиція діє у постачальників газу, які працюють під брендом "Твій газзбут".

Споживачам газу також показали, як це працює в зимові місяці на конкретних прикладах. Нагадаємо, українцям також розповіли, скільки насправді коштує газ вітчизняного видобутку, і чому його не може бути за 3 гривні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ