Українцям подарували ще місяць з низькими тарифами на електроенергію

Автор: Марченко Любов

Українцям подарували ще один місяць з низькими тарифами на електроенергію. Упродовж травня населення зможе ще користуватися колишніми тарифами.

Українцям подарували ще місяць з низькими тарифами на електроенергію - today.ua

Про це повідомив під час засідання уряду прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

Зараз в Україні діють пільгові тарифи на електроенергію для населення, які набагато нижчі від ринкової вартості. Домогосподарства, які споживають за місяць менше 250 кВт-год, платять за електрику за ціною 1,44 грн/кВт-год. Ті ж, хто споживає понад 250 кВт-год, оплачують електроенергію по 1,68 грн/кВт-год. І в тому, і в іншому випадку, це набагато нижче за її реальну вартість.

Через такі низькі тарифи підприємства енергетичного комплексу зазнають збитків, які доводиться покривати за рахунок держави. Причому війна посилила цю ситуацію. Через масовані ракетні удари по енергосистемі України майже всі великі енергооб'єкти пошкоджені, і на їх відновлення потрібна величезна сума грошей.

Популярні зараз

З 1 червня в Україні зросте вартість комуналки: стало відомо, як зміниться тариф на газ

Дальнобійники розпочали масштабну акцію протесту: перекрито трасу Київ-Одеса

Сотням тисяч українців держава у червні поверне заборговані пенсії

У ПриватБанку повідомили, як зняти готівку під час вимкнення світла

Тому на сьогодні в уряді не вбачають іншої альтернативи, крім підвищення цін для населення. Раніше передбачалося, що тарифи будуть підвищені з 1 травня – при переході з опалювального сезону на не опалювальний. Але, як з'ясувалося, в уряду ще не готовий сценарій їхнього підвищення.

"Уряд продовжує пільгову ціну на електроенергію для населення ще на місяць", - оголосив Денис Шминаль.

Власне, про це ще кілька днів тому говорили експерти. Уряд поки що не має єдиного варіанту, як підвищувати тарифи. Крім того, втрачені строки, коли споживачів потрібно було попередити про підвищення. Відповідно до закону, це має бути зроблено не пізніше ніж за три тижні до підвищення тарифів. А до початку травня трьох тижнів уже не залишилося.

Українцям подарували ще місяць з низькими тарифами на електроенергію

За словами голови НРЕКП Костянтина Ущаповського, в уряді обирають між двома новими тарифами на електроенергію: 2,40 грн/кВт-год та 2,80 грн. У будь-якому з цих випадків підвищення вартості електрики не буде критичним навіть для небагатих сімей, стверджують представники влади.

Чи можна уникнути підвищення тарифів?

Влада каже, що не можна. Адже державі вже зараз доводиться дотувати енергетику на 140 млрд. грн на рік, а це дуже багато. Крім того, на відновлення зруйнованої енергосистеми терміново потрібно взяти десь близько мільярда доларів. Цих грошей також немає у бюджеті. Тож тарифи доведеться підвищувати.

Експерти кажуть, що можна не підвищувати тарифів. І що це робити не потрібно під час війни, коли люди й так не знають, як їм вижити.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

При цьому, як проговорився один із народних депутатів в ефірі телемарафону, уряд сподівається за рахунок підвищення тарифів розрахуватися з боргами по "зеленій" енергетиці. Якщо це так, то за рахунок найбідніших українців віддаватимуть борги найбагатшим. Адже власниками "зеленої" генерації є переважно мільярдери.

Нагадаємо, український Енергоатом підписав угоду з американською компанією щодо будівництва 20 нових атомних енергоблоків на території України.