Українцям плата за воду обходиться вдвічі дешевше, ніж європейцям: незабаром ситуація зміниться

Автор: Марченко Любов

В Україні плата за воду надзвичайно низька. Вона набагато нижче, ніж в інших країнах Європи. І, звичайно, вона має бути вище. Таку думку усе частіше висловлюють представники влади, яким не дають спокою вітчизняні тарифи на воду.

Українцям плата за воду обходиться вдвічі дешевше, ніж європейцям: незабаром ситуація зміниться - today.ua

В Україні нижче не лише абсолютна вартість води, але й її питома вага в сукупному доході членів домогосподарства. Так, якщо в Європі плата за воду становить приблизно 4% від сумарної зарплати, яку отримують всі члени сім'ї, то у нас вона набагато нижче чотирьох відсотків.

"В минулому році Нацкомісія порахувала, що на сукупний дохід середнього домогосподарства в Україні, за даними Держстату, у нас вартість спожитої послуги водопостачання становить 2% від сукупного доходу домогосподарства", - повідомила член Національної комісії з регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП ) Ольга Бабій.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Українцям плата за воду обходиться вдвічі дешевше, ніж європейцям: незабаром ситуація зміниться На думку чиновниці, в тарифи на воду має бути закладена більша інвестиційна складова. На сьогодні вона ледве сягає 8%. Але для ефективної модернізації водних мереж потрібні набагато серйозніші гроші. Тому, судячи із заяв влади, незабаром платіжки на воду зміняться, а плата за воду буде відповідати європейським параметрам.

Популярні зараз

Україна отримає одну з найкращих у світі систем ППО

Названо тарифи на газ з 1 травня: інформація від усіх постачальників

НБУ оголосив про масове закриття банківских відділень

Мобілізація посилилась: стали відомі зміни, що очікують на чоловіків з інвалідністю

Нагадаємо, з 1 січня 2021 року в Україні вже зросла плата за воду. У різних містах тарифи на воду підняли по-різному. Однак це підвищення не останнє.