В Україні підвищуватимуть тариф на електроенергію. Ціни, за якими населення оплачує електрику зараз, навіть близько не відповідають ринковим. В уряді ще немає остаточного рішення щодо розмірів нового тарифу. Однак дату підвищення, вочевидь, посунуть у часі на місяць.
Про те, як можуть змінитися тарифи, розповіли представники різних гілок влади, які зараз беруть активну участь в обговоренні цього питання.
Отже, в уряді розглядають варіант із підвищенням тарифу на електроенергію до 2,88 грн/кВт-год. Це фактично вдвічі вище за теперішній тариф 1,44 грн/кВт-год, за яким платять домогосподарства з місячним обсягом споживання до 250 кВт-год.
Але це не єдиний варіант, який розглядає влада.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
"Розглядається кілька варіантів встановлення нових тарифів на електроенергію. Серед варіантів є такі: 2,40 грн (тобто на 67% більше за нинішній - ред.) та 2,80 грн (на 94% вище за нинішній) за 1 кВт/год", - розповів в ефірі телемарафону голова Нацкомісії з держрегулювання енергетики та комуслуг (НКРЕКП) Костянтин Ущаповський.
Поки що уряд не віддав перевагу жодному з цих варіантів, каже чиновник. Водночас, про підвищення тарифу до ринкового рівня (а він сьогодні дорівнює приблизно 7 грн/кВт-год) у жодному разі не йдеться.
Усі представники влади кажуть, що підвищення тарифів радше буде, аніж ні. Для відновлення розбитої української енергосистеми до нового опалювального сезону потрібно щонайменше 1 мільярд доларів. Взяти їх ніде, а систему треба відновлювати, адже після обстрілів умільці абияк її "склепали на коліні". Однак її робота тримається "на чесному слові", і взимку, коли почнуться холоди та підвищиться витрата електроенергії, система не витримає.
Наразі для населення діють такі тарифи на електроенергію: 1,44 грн – для обсягу споживання до 250 кВт-год та 1,68 грн – для обсягу понад 250 кВт-год. Їхня дія продовжена до кінця квітня. А вже з 1 травня українці можуть прокинутися з новими цінами на електрику.
Проте голова Комітету Верховної Ради з питань енергетики та ЖКГ Андрій Герус вважає, що з 1 травня вийти з новим тарифом вже не вдасться. Остаточне рішення щодо тарифу ще не прийняте. А уряду потрібен час, щоб узгодити дії НКРЕКП, Energy Community, Міненерго та самого Кабміну.
До того ж обленерго мають попередити своїх клієнтів щодо підвищення тарифу як мінімум за три тижні до призначеної дати. А цих трьох тижнів до 1 травня вже немає. Тому найімовірніше дату підвищення тарифу відстрочать ще на місяць – до 1 червня, каже Герус.
При цьому, найімовірніше, норму 250 кВт-год у новому тарифі скасують. Він буде однаковим і для тих, хто витрачає електрику нижче за цю норму, і для тих, хто споживає більше.