Today.ua

Українцям відмовляють в обміні доларів: в Нацбанку пояснили причини

В Україні стає дедалі проблематичнішим повноцінний обмін доларів. Громадянам усе частіше стали відмовляти в прийомі доларових банкнот та обміні їх за існуючим курсом. Натомість пропонують звернутися в банки, де купюри можуть обміняти із 30% -м зниженням вартості.

Незважаючи на те, що такі факти трапляються дедалі частіше, в Нацбанку України заявляють, що банки ставляться доволі лояльно до процесу обміну валюти і відмовити в ньому можуть лише у тому випадку, якщо купюра зовсім вже не в кондиції.

Нацбанк стверджує, що в банківських пунктах обміну повинні вільно приймати банкноти з такими вадами:

Крім того, в роз'ясненні НБУ окремо відзначили 100-доларові купюри 1993 року випуску, які детектор нерідко сприймає як фальшивку. Знаючи таку особливість саме цієї банкноти, касири в обмінних пунктах без проблем беруть цю купюру у продавців.

Однак при обміні доларів вирішальне слово залишається за касиром

Касир може на свій розсуд вирішувати, брати йому банкноту на обмін або не брати, оскільки саме він відповідає за якість прийнятих грошей.

Якщо касир вважатиме банкноту, запропоновану на обмін, непридатною, він відмовиться брати її на обмін, проте може запропонувати звернутися за інкасо. Ця процедура полягає в тому, що продавець здає пошкоджену купюру в банк і просить, щоб її відправили в банк-кореспондент, який знаходиться за кордоном. Там її обміняють на нову і надішлють назад.

Зрозуміло, що це процес не одного дня і навіть не одного місяця. Він може тривати й кілька місяців. Та й по грошах, звичайно, продавець програє. Бо процедура інкасо обійдеться у 10-30% від номінальної вартості купюри, яку він здав.

Однак іншого виходу немає. Якщо при обміні доларів виявиться, що банкнота безнадійно зіпсована, то продавцю доведеться йти на жертви, аби не втратити її повністю.

При обміні доларів банкноту можуть відправити на інкасо у таких випадках:

Нагадаємо, в Україні за банкноту номіналом в 1 гривню просять 30 тисяч. Власниця каже, що на ній стоїть справжній підпис українського президента.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ