В Україні не підвищуватиметься мінімальна зарплата та прожитковий мінімум під час війни. Уряд відмовляється від планового підвищення базових соціальних стандартів, яке обіцяв ще нещодавно. Бюджет у його теперішньому стані не потягне жодних підвищених виплат.
Про це заявила нова очільниця Мінсоцполітики Оксана Жолнович в ефірі всеукраїнського телемарафону.
"Я не впевнена, що наш бюджет сьогодні зможе потягнути зміну стандартів – таких, як мінімальна зарплата та прожитковий мінімум, і я поясню чому. Тому що це не лише збільшення стандарту, а й збільшення фіскального навантаження на роботодавців", - заявила чиновниця.
До прожиткового мінімуму та мінімальної зарплати прив'язані податки, які сплачують підприємці. А сьогодні вітчизняний бізнес і так перебуває у вкрай скрутному становищі. Тому звалити на нього збільшені виплати – було би надто недалекоглядно, вважає Оксана Жолнович.
Популярні зараз
Блінкен у Києві оголосив про новий пакет допомоги Україні: США передадуть системи ППО
Гетманцев зробив заяву про оподаткування моделей OnlyFans: нове джерело доходів у держбюджет
Оля Полякова оригінально привітала чоловіка з річницею “Навчив ходити та робити все самій“
Українським автомобілям у ФРН потрібно буде отримати німецькі номерні знаки
Є ще одна причина, через яку влада не готова йти на підвищення базових соціальних стандартів. Адже до них прив'язані не лише податки, а й багато виплат в Україні. Зокрема виплати суддям. Якщо збільшити прожитковий мінімум, то доведеться підвищувати виплати суддям, які і так зависокі. Тому бюджет не потягне таких видатків, пояснила нова глава Мінсоцполітики.
Оксана Жолнович
Тут, очевидно, чиновниця апелювала до почуттів народу, який і раніше нарікав через надто високі зарплати та пенсії суддів. Щоправда, ці виплати можна було б і "відв'язати" від соціальних стандартів, проте чиновники воліють цієї теми не торкатися. Близько року тому її піднімала попередниця Жолнович Марина Лазебна. Однак потім чомусь цю тему було видалено з поля зору громадськості.
Чи буде щось замість надбавки до мінімальної зарплати та прожиткового мінімуму?
Голова Мінсоцполітики каже, що буде. Щоправда, упевненості в цьому немає, адже це повністю залежатиме від надходження міжнародної допомоги. Якщо вона буде в достатній кількості, то найбільш уразливим верствам населення планують надавати адресну допомогу у вигляді різних міжнародних програм, які вдасться залучити до нашої країни.
"Щоб у сукупності людина отримувала достатній набір усіх інструментів, які дозволять їй вижити. Хоча, звісно, буде непросто. Треба буде балансувати", - підсумувала нова очільниця Мінсоцполітики.
Нагадаємо, кількома днями раніше колишня глава Мінсоцполітики розповідав про базовий пенсійний доход, який запроваджується в Україні. Зокрема, вирівнювання мінімальних виплат відбуватиметься завдяки "віковим" доплатам пенсіонерам. Однак чи будуть тепер ці доплати, невідомо.