Українцям хочуть обмежити право на безкоштовну приватизацію землі. У Кабміні підрахували, що безкоштовної землі на всіх громадян не вистачить.

Це стосується права, записаного в статті 121 Земельного кадастру України, яке дозволяє кожному повнолітньому громадянинуі України безкоштовно отримати в особисте користування понад 2 гектари землі.
Насправді, реалізувати це право на практиці неможливо, заявив в ефірі одного з телеканалів чиновник з Офісу реформ Кабміну Андрій Мартин.
Як стверджує Андрій Мартин, в Україні вже давно немає стільки вільних угідь, щоб усі дорослі громадяни країни могли реалізувати право на безкоштовну приватизацію землі.
Популярні зараз
"Насправді, щоб усіх громадян України задовольнити землею, такої кількості вільної землі у нас вже давно немає ... У нас фізично немає стільки землі", - зізнався чиновник.
В Україні земельна реформа була розпочата понад два десятки років тому. За цей час більшість земель вже давно знайшли своїх власників і фактично "безгосподарної" землі, яку можна було би віддати під приватизацію, залишилося зовсім небагато. Навіть більше, в Кабміні підрахували: якщо кожному громадянину України, який ще не отримав землю у власність, роздати належні йому за законом 2 гектара, то для цього знадобилось би 64 мільйони гектарів. Це більше ніж територія всієї нашої країни, оскільки вся територія України становить 60,3 мільйона гектарів.
Таким чином, виник парадокс: право на безкоштовну приватизацію землі у громадян є, а от самої землі немає.
При цьому за Конституцією держава не може звужувати права і свободи громадян. Отже, право на безкоштовну приватизацію землі не можна скасувати. Однак чиновникам треба буде вирішити, що з цим робити і відшукати механізм, який зможе привести права українців і можливості держави до спільного знаменника.
Поки ж це право на безкоштовну приватизацію землі не має під собою грунту - у буквальному сенсі.
Нагадаємо, процедура безоплатної приватизації землі доволі марудна. І тому, хто все ж таки зважиться реалізувати своє право, доведеться чимало повоювати з чиновниками. Та все ж, якщо обрати собі таку мету, то реалізувати її можна. Правда, безкоштовною таку приватизацію можна назвати лише умовно: за виготовлення технічної документації на землю доведеться заплатити чималі гроші приватним фірмам, які цим займаються.