Українцям обмежать право на безкоштовну приватизацію землі

Українцям хочуть обмежити право на безкоштовну приватизацію землі. У Кабміні підрахували, що безкоштовної землі на всіх громадян не вистачить.

Українцям обмежать право на безкоштовну приватизацію землі - today.ua

Це стосується права, записаного в статті 121 Земельного кадастру України, яке дозволяє кожному повнолітньому громадянинуі України безкоштовно отримати в особисте користування понад 2 гектари землі.

Насправді, реалізувати це право на практиці неможливо, заявив в ефірі одного з телеканалів чиновник з Офісу реформ Кабміну Андрій Мартин.

Як стверджує Андрій Мартин, в Україні вже давно немає стільки вільних угідь, щоб усі дорослі громадяни країни могли реалізувати право на безкоштовну приватизацію землі.

"Насправді, щоб усіх громадян України задовольнити землею, такої кількості вільної землі у нас вже давно немає ... У нас фізично немає стільки землі", - зізнався чиновник.

В Україні земельна реформа була розпочата понад два десятки років тому. За цей час більшість земель вже давно знайшли своїх власників і фактично "безгосподарної" землі, яку можна було би віддати під приватизацію, залишилося зовсім небагато. Українцям обмежать право на безкоштовну приватизацію землі Навіть більше, в Кабміні підрахували: якщо кожному громадянину України, який ще не отримав землю у власність, роздати належні йому за законом 2 гектара, то для цього знадобилось би 64 мільйони гектарів. Це більше ніж територія всієї нашої країни, оскільки вся територія України становить 60,3 мільйона гектарів.

Таким чином, виник парадокс: право на безкоштовну приватизацію землі у громадян є, а от самої землі немає.

При цьому за Конституцією держава не може звужувати права і свободи громадян. Отже, право на безкоштовну приватизацію землі не можна скасувати. Однак чиновникам треба буде вирішити, що з цим робити і відшукати механізм, який зможе привести права українців і можливості держави до спільного знаменника.

Поки ж це право на безкоштовну приватизацію землі не має під собою грунту - у буквальному сенсі.

Нагадаємо, процедура безоплатної приватизації землі доволі марудна. І тому, хто все ж таки зважиться реалізувати своє право, доведеться чимало повоювати з чиновниками. Та все ж, якщо обрати собі таку мету, то реалізувати її можна. Правда, безкоштовною таку приватизацію можна назвати лише умовно: за виготовлення технічної документації на землю доведеться заплатити чималі гроші приватним фірмам, які цим займаються.

ДЖЕРЕЛОrbc.ua
В Україні підняли пенсії суддям та військовим: у Пенсійному фонді назвали розмір надбавки
Найбільші пенсії в Україні отримують судді і військові, це ні для кого не секрет. Для порівняння, за 2021 рік судді-пенсіонери в середньому отримали 9...
Кейт Міддлтон і принц Вільям вперше вийшли у світ після смерті дідуся
Кейт Міддлтон і принц Вільям вшанували пам'ять покійного герцога Единбурзького своїм виходом у світ. Дружина спадкоємця престолу одягла дуже доречне в...
Українців попередили про нову схему обману на OLX: телефонують з в'язниці і відправляють липові чеки
На популярній в Україні платформі онлайн-продажів OLX стала поширюватись нова шахрайська схема. Продавців розводять на липові чеки з iBox, які насправ...
Податок на біткоїн: українці мають віддати державі майже п'яту частину від продажу криптовалюти
Попри те, що в Україні досі офіційно не визначено статус біткоїна та інших цифрових валют, при продажу криптовалюти фізичні особи мають сплачувати под...
Джамала в купальнику з декольте до пупка показала спекотні фото з Єгипту
Джамала похвалилася своєю стрункою фігурою в дуже екстравагантному купальнику. Артистка, яка позбулася 10 кілограмів, набраних за дві вагітності, відч...