Незважаючи на те, що зарплати українців разюче відрізняються від зарплат громадян Євросоюзу, ціни на житло в Києві приблизно такі ж, як вартість квадратних метрів у багатьох великих європейських містах. Знижуватися вони не будуть з однієї простої причини.
Цю причину пояснив керівник ГО "Офіс трансформації" Максим Бахматов, який раніше працював радником мера Києва. Справа в тому, що ціни на житло в Києві диктуються високим попитом.
Щорічно в Києві продають близько мільйона квадратних метрів житлової нерухомості. І цей попит, незважаючи ні на що, не зменшується. І, природно, за законами ринку, те, на що є високий попит, ніколи не впаде в ціні. Забудовникам просто немає сенсу знижувати ціну на свій продукт, якщо у нього і так висока ліквідність. Саме тому ціни на житло в Києві приблизно такі ж, як у Барселоні, Варшаві чи в ще якомусь європейському мегаполісі.
Наприклад, у Черкасах вже можна купити непогану квартиру за 20 тисяч доларів, в той час як на столичному ринку житла з такою сумою робити нічого. А в тій же Європі вартість житла у двох годинах їзди від столиці майже така сама, як у в столиці.
Тобто, у нас, в Україні, є величезна різниця між доходами в столиці і доходами в інших регіонах. А там гроші розподілені рівномірно, і немає такого разючого контрасту в добробуті жителів столиці і регіонів.
Нагадаємо, в Києві не тільки ростуть ціни на житло, але й вартість оренди квартир. На ринку оренди нерухомості з кожним днем зростає кількість угод.