Пенсія звичайних українців і суддів відрізняється навіть не на порядок, а в середньому у 22 рази. Середній український суддя на старості отримує в 22 рази більше, ніж простий українець із середньою пенсією. Вся причина в тому, що звичайним громадянам і суддям пенсії нараховуються за різним принципом.
В Україні із січня по липень поточного року зросли пенсійні виплати громадян. Середня пенсія зросла на 200 гривень. На початку року вона становила 3,5 тисячі гривень, а за півроку зросла до 3,7 тисячі. За цих же півроку приріст пенсії суддів вийшов більш вагомим. Так, на початку 2021 відставні служителі Феміди в середньому отримували по 67,9 тисячі гривень, а вже до липня їхня щомісячна виплата склала 83,2 тисячі. Таким чином за півроку середня пенсія українських суддів зросла на 15,3 тисячі у вітчизняній валюті.
Така колосальна різниця не може не дивувати і навіть не обурювати пересічних громадян, які на свої виплати не можуть звести кінці з кінцями. Але ж, крім середніх, є ще й мінімальні пенсії, які дорівнюють прожитковому мінімуму. З липня їх підняли до 1854 гривень.
Звідки така різниця?
Вся справа в формулах, за якими рахують пенсію тим та іншим.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Для розрахунку пенсії простих українців придумали хитру формулу
Середня зарплата за три минулі роки множиться на стаж у роках, потім множиться на 1% і на відношення власної зарплати до середньої по Україні. Таким чином, якщо людина, наприклад, отримувала середню зарплату і заробила собі 35 років стажу, розмір її пенсії буде менше, ніж 35% від середньої зарплати, адже середня зарплата по Україні береться за рік, що передує призначенню пенсії, і вона, звичайно, виходить вище, ніж середній заробіток за три попередні роки.
Суддям пенсію рахують набагато простіше
У них формула розрахунку проста, як удар суддівського молотка. Маючи достатній стаж на службі у Феміди, вони отримують пенсію в розмірі 0,8 від своєї зарплати. Ну, а оскільки зарплата в суддів теж - не як у більшості українців, то і пенсія у них виходить доволі пристойна.
Звичайно, на тлі 11 мільйонів українських пенсіонерів загін відставних суддів виглядає зовсім нечисленним. Їх лише трохи більше 3,5 тисячі. Однак їхні пенсійні виплати при кожному згадуванні викликають у суспільстві резонанс. Втім, нічого протизаконного в цьому немає. Все - в рамках української законності. Тому ніяких претензій до цих виплат не повинно бути.
Нагадаємо, в Мінсоцполітики попередили, що вже незабаром пенсія може стати недоступною для мільйонів літніх українців. Йдеться про громадян, які працюють у тіньовому секторі економіки і яким не нараховується страховий стаж.