Українцям не компенсують вартість самостійно встановленого газового лічильника

Українці, які встановлять газовий лічильник за свої гроші, оплатять його вартість двічі, і за жоден платіж не отримають компенсації. Така компенсація не передбачена законом.

Українцям не компенсують вартість самостійно встановленого газового лічильника - today.ua

В Україні ще на два роки відсунули крайній термін установки газових лічильників у помешканнях побутових споживачів. Раніше крайньою датою намічалося 1 січня 2021 року. Однак на кінець 2020 року в країні налічувалося ще близько трьох мільйонів споживачів без лічильників. Тому дату вирішили перенести на 1 січня 2023.

Відповідно до закону, газові лічильники споживачам повинні встановити за свій рахунок облгази, що, в принципі, вони і роблять. Однак у багатьох будинках приладів обліку досі немає. Через це споживачам без лічильника доводиться оплачувати витрати газу за затвердженими нормативами, а вони бувають завищеними.

Українцям радять не чекати ще два роки, а встановлювати газовий лічильник за свої гроші, аби щомісяця не переплачувати за газ. Людям обіцяють, що їм згодом компенсують установку приладів обліку.

Але координатор житлово-комунальних і енергетичних програм громадянської мережі "Опора" Тетяна Бойко переконана, що, насправді, ніхто їм не заплатить ніякої компенсації. Вона не передбачена жодним законом. А отже, навіть не передбачена така стаття витрат, з якої могли би виплачувати ці гроші споживачам.

Українцям не компенсують вартість самостійно встановленого газового лічильника

Ще не встановлені газові лічильники вже оплачені споживачами

Справа в тому, що вони і так вже оплатили газовий лічильник, який їм повинні встановити. Вартість цих приладів закладена в тарифах на газ, але чомусь облгазам не вистачає передбачених в тарифі грошей для "поголовної" установки приладів обліку.

Таким чином, виходить, що споживач, який купив лічильник за свої гроші, заплатить за нього двічі: вперше - через підвищений тариф на газ, а вдруге - безпосередньо через покупку лічильника.

Отже, якщо Кабмін найближчим часом законодавчо не закріпить джерело і механізм компенсації вартості самостійно встановлених газових лічильників, то і до 1 січня 2023 роки ситуація з їхньою установкою залишиться незмінною.

"Якщо у нас знову не буде передбачено іншого алгоритму, крім установки лічильників за кошти облгазів, то настане 1 січня 2023-го і половина споживачів знову залишаться без лічильників", - говорить Тетяна Бойко.

Що буде з тими, хто відмовиться від установки лічильника

При цьому слід пам'ятати: якщо споживач сам відмовиться від установки газового лічильника, то облгаз має право перевести його на граничні норми споживання. А вони втричі вищі від звичайних норм. Тому все ж краще погоджуватися на установку лічильника.

Нагадаємо, з квітня в Україні повернуть ринкові тарифи на газ. При цьому компанія "Нафтогаз" вже стала зваблювати потенційних клієнтів обіцянкою дешевших тарифів, ніж в інших постачальників.

ДЖЕРЕЛОobozrevatel
ЗАЗ реанімувався: завод нарощує обсяги збирання автомобілів та освоює нові програми
Лідер українського автопрому - Запорізький автомобілебудівний завод стрімко виходить ыз коми, в якій він перебував кілька років. Відродивши виробничу ...
ПриватБанк та Ощадбанк підозрюють у монопольній змові
Антимонопольний комітет (АК) зайнявся вивченням платежів, які стягують ПриватБанк та Ощадбанк за свої послуги за безготівковим розрахунком покупців у ...
На тлі загального здорожчання в Україні стрімко дешевшає популярний овоч для салату
Незважаючи на суцільну продуктову дорожнечу, в Україні почав дешевшати популярний овоч для салату. Одні спеціалісти продовольчого ринку кажуть, що це ...
Українцям загрожують масові скорочення: чого очікувати від роботодавців
Роботодавці України розкрили свої плани на найближчий рік: вони планують скорочення персоналу і підвищення зарплати для працівників, які залишаться. Т...
Українцям розповіли, що може спровокувати зниження цін на газ найближчим часом
Ситуація з тарифами на газ в Україні незабаром може докорінно змінитися. Ціни на блакитне паливо будуть залежати від поведінки самих українців, які за...