Українцям, які офіційно не працевлаштовані та займаються підробітками, доведеться сплачувати податок на додатковий дохід. При цьому потрібно буде заповнити декларацію, в якій вказати отримані суми додаткового доходу.
За що та скільки потрібно буде заплатити, розповіла Державна податкова служба.
В Україні проходить кампанія з декларації доходів громадян. Йдеться про доходи фізичних осіб. За тих громадян, які офіційно працевлаштовані та отримують "білу" зарплату, фактично подають відомості їхні роботодавці. Вони ж і сплачують податки із зарплати своїх працівників.
Декларування зачепить тих, хто офіційно не працює, і фактично отримує дохід від неофіційної роботи. Їм доведеться звітувати про свої заробітки та сплатити з них податки.
"Подавати декларацію та сплачувати відповідні податки та збори – конституційний обов'язок громадян", – нагадали у ДПС.
Водночас там визнають, що контролювати такі прибутки громадян непросто. Адже податкова служба поки що не має доступу до банківських рахунків громадян, у тому числі до їхніх зарплатних карток. Отже, влада сподівається на свідомість українців.
Скільки за що потрібно буде заплатити?
Податки сплачуються з незалежної трудової діяльності, тобто, по суті, з неофіційної роботи, від здачі майна в оренду, від доходів з-за кордону, а також із грошей, отриманих усередині країни. Потрібно буде заплатити 18% доходу плюс військовий збір у розмірі 1,5%.
При цьому допомога, яку українці отримують у зв'язку з війною, як всередині України, так і за кордоном, не оподатковується.
Нагадаємо, у громадян уже також з'явилася можливість сплачувати добровільні страхові внески до ПФУ за себе та за інших людей онлайн. Зробити це можна тепер через веб-портал Пенсійного фонду.