Українцям можуть анулювати повістки, видані під час мобілізації

Повістки, які видають військовозобов'язаним громадянам під час загальної мобілізації, можуть бути анульовані. Їх можуть анулювати за певних обставин.

Українцям можуть анулювати повістки, видані під час мобілізації - today.ua

У яких випадках повістка підлягає анулюванню, розповів у коментарі Military Media Center начальник управління персоналу штабу командування Сухопутних військ ЗСУ полковник Роман Горбач.

Щоби повістка була анульована, військовозобов'язаний повинен мати або броню від призову, або відстрочку. Якщо він пред'явить відповідні документи, які засвідчують його право на відстрочку від призову, то повістку анулюють, і в ТЦК його не викликатимуть, доки час відстрочки не закінчиться.

"Військовозобов'язаний, який має бронь від призову за мобілізацією, всі документи, що це засвідчують, має носити з собою. І при їх пред'явленні вручення повістки не буде", - роз'яснив Горбач.

Втім, якщо у чоловіка все ж таки не виявилося при собі відповідних документів, то він має з'явитися з ними в ТЦК, щоби підтвердити своє право на відстрочку від призову. При цьому видана йому повістка буде анульована.

Українцям можуть анулювати повістки, видані під час мобілізації

Підставами для відстрочки військовозобов'язаного зазвичай є сімейні обставини, або навчання, або тимчасовий розлад здоров'я. У разі, якщо ці обставини, які перешкоджали мобілізації, втратили свій вплив, військовозобов'язаний може бути мобілізований та призваний на військову службу.

Крім того, деякі категорії громадян мають броню від мобілізації. Вона також видається не безстроково, а на певний термін. Нещодавно Кабмін затвердив новий порядок бронювання військовозобов'язаних та відповідно уточнив категорії громадян, які мають право на бронь. При цьому, як стало відомо, за військовозобов'язаними громадянами, заброньованими ще за колишніми правилами, зберігається отримана ними відстрочка від мобілізації до закінчення терміну броні.

Далі їх можуть знову забронювати, але вже за новими правилами. Та для цього знадобиться якийсь час.

А тим часом, багатьом спеціалістам підприємств, які отримали свою бронь ще на початку війни, вже почали приходити повістки, датовані наступним днем після закінчення терміну броні. Тому бізнес просить Кабмін продовжити таким спеціалістам бронювання ще на один місяць.

ДЖЕРЕЛОsud.ua