В Україні готують заборону на сигарети

Автор: Марченко Любов

В Україні хочуть заборонити велику групу тютюнових виробів з ароматизованими добавками. Заборона на сигарети цієї групи різко звузить асортимент тютюнових виробів, які будуть доступні у продажу на території нашої країни.

В Україні готують заборону на сигарети - today.ua

У Верховній Раді зареєстрували відповідний законопроект №9227.

Згідно з цим законопроектом, потраплять під заборону всі ароматизовані тютюнові вироби. Зокрема, неможливо буде купити електронні сигарети, а також сигарети з ароматичними капсулами. У тому числі, заборонять продаж IQOS та GLO, а також будь-які інші вироби, що мають у своєму складі ароматичні добавки.

Ініціатори законопроекту (переважно це депутати-"слуги") кажуть, що в Україні після тривалого періоду зниження знову почала зростати чисельність курців. Причому аналіз споживання тютюнових виробів показав, що кількість курців зростає за рахунок споживачів ароматизованих тютюнових сумішей. Переважно це молодь 18-29 років.

Популярні зараз

Українські пенсіонери мають право на виплату від ООН: хто може розраховувати

В ООН прогнозують масову міграцію українців вже найближчими місяцями

Чи мають право працівники ТЦК затримувати людей на вулиці

У піджаку в стилі мілітарі та на шпильках: Олена Зеленська відвідала освітній фестиваль у Львові

Затяті курці старшого віку звикли до "своїх" цигарок і в основному віддають перевагу традиційним тютюновим виробам. А ось молодь нерідко робить перші кроки у "захоплюючий" світ курців саме з ароматизованих цигарок. Почасти - через моду на електронні засоби куріння, почасти - через те, що це "смачно" (ароматичні добавки сповна виконують маркетингову функцію).

В Україні готують заборону на сигарети

Причому, як свідчать міжнародні дослідження, для 80% нинішніх підлітків, які почали курити в 12-17 років, знайомство з тютюновими виробами розпочалося саме з ароматизованих цигарок. А вже потім це знайомство переросло у залежність.

В Україні також дедалі більше громадян переходять на вживання ароматизованих тютюнових виробів. Так, згідно зі статистикою, якщо у 2019 році електронним сигаретам віддавав перевагу лише 1% українців, то вже за підсумками 2022 року їх було 7%. Причому в основному це молодь віком до 30 років, яка вже звикла до тютюну, незважаючи на відсутність реклами виробів такого роду.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Таким чином, щоби зупинити процес зростання чисельності курців, депутати пропонують заборонити оптовий і роздрібний продаж на території України таких тютюнових виробів:

  • сигарет з характерним запахом та/або смаком диму (до цієї групи увійдуть айкоси, "гло" та інші електронні сигарети);
  • сигарет, що містять смако-ароматичні добавки у будь-яких компонентах, в тому числі у фільтрі, папері, упаковці, капсулах, або мають будь-які технічні характеристики, що дозволяють змінювати запах або смак сигарет, інтенсивність диму, а також тютюну для самокруток.

Нагадаємо, в Україні впроваджують нове маркування пачок із цигарками. Для їхнього дизайну вибрали найпереконливішу і найстрашнішу антирекламу тютюну.