Українцям дадуть миттєву субсидію на оплату комуналки: як це працюватиме

Українцям даватимуть миттєву субсидію на оплату комуналки. Це стане можливим завдяки оперативному обміну даними між кількома електронними реєстрами, які містять ті чи інші відомості про громадян. Поки що миттєві субсидії "обкатуватимуть" на експериментальному рівні.

Українцям дадуть миттєву субсидію на оплату комуналки: як це працюватиме - today.ua

Проект постанови, якою передбачено миттєве призначення субсидій, поки що розмістили на сайті Федерації профспілок.

Щоб отримати миттєве рішення щодо надання субсидії, претенденту потрібно буде в один клік подати заяву та заповнену декларацію в особистому кабінеті на порталі ПФУ або через мобільний додаток "Дія".

У перспективі українцям не знадобиться тижнями чекати на рішення про надання субсидії. Воно ухвалюватиметься миттєво. Прискорити процес до блискавичного можна буде завдяки оперативному обміну інформацією щодо потенційного субсидіанта між різними державними реєстрами.

Завдяки такому перехресному обміну даними, можна буде миттєво перевірити достовірність декларації, заповненої претендентом на субсидію. Автоматизована система зможе негайно винести рішення про те, чи справді потребують заявник та члени його сім'ї державної допомоги на оплату комуналки.

Українцям дадуть миттєву субсидію на оплату комуналки: як це працюватиме

Автоматичний обмін інформацією та паралельно верифікація одержувачів субсидії і претендентів на держдопомогу здійснюватиметься одночасно за такими реєстрами:

  • Міністерства внутрішніх справ,
  • Державної міграційної служби,
  • Міністерства фінансів України,
  • Міністерства юстиції,
  • Міністерства охорони здоров'я,
  • Мінсоцполітики,
  • Мінінфраструктури.

Завдяки такому звірянню реальний фінансовий стан сімей, які претендують на субсидію, буде, немов на долоні. Не потрібно буде надсилати жодних запитів і чекати на відповіді. Система сама знайде необхідні дані, звірить їх і зробить висновок щодо доцільності виплати субсидії.

Окрім іншого, така система дозволить оперативно реагувати на зміни у складі сім'ї або її майновому стані. Це дасть можливість проводити щомісячну верифікацію даних і практично уникнути будь-якого шахрайства при призначенні та виплаті субсидії.

Нагадаємо, раніше у Мінсоцполітики розповіли, як відбувається верифікація одержувачів держдопомоги.

ДЖЕРЕЛОnovyny.live