Українцям по-новому призначатимуть субсидії: держава сама запропонує людям допомогу

Автор: Марченко Любов

Держава має намір по-новому призначати українцям субсидії. Тепер громадянам не доведеться самим декларувати свої доходи та оббивати пороги Пенсійного фонду. Держава бере всі ці функції на себе. А потенційним субсидіантам лише надійдуть повідомлення, що вони можуть розраховувати на допомогу в оплаті комунальних послуг.

Українцям по-новому призначатимуть субсидії: держава сама запропонує людям допомогу - today.ua

Як усе працюватиме, розповіла голова Мінсоцполітики Оксана Жолнович.

Отже, тепер українцям не доведеться самим піклуватися про отримання субсидії на комуналку. Держава про все подбає сама. Маючи у своєму розпорядженні дані з кількох реєстрів, в яких є і склад сім'ї, і доходи всіх її членів, і зроблені ними великі покупки, Пенсійний фонд (саме він тепер займається субсидіями) зможе прикинути, чи має право така сім'я на отримання субсидії.

Звісно, всі ці дані з багатьох електронних реєстрів ПФУ не збиратиме вручну. Просто усі вони там сходитимуться, і система відразу зможе відсіяти тих, кому допомога держави не надається.

Популярні зараз

Україна отримає одну з найкращих у світі систем ППО

Названо тарифи на газ з 1 травня: інформація від усіх постачальників

Укренерго запровадило графіки відключення електроенергії у всіх регіонах

НБУ оголосив про масове закриття банківских відділень

"Ми зможемо сказати - ви маєте право на субсидію. Ми бачимо, що у вас п'ять членів сім'ї проживає разом, ось ваші доходи - ми зробили верифікацію. Ваші витрати на комуналку більші, ніж ваші доходи у відсотковому співвідношенні. І ми можемо вам таку допомогу запропонувати", – поділилась Оксана Жолнович.

Українцям по-новому призначатимуть субсидії: держава сама запропонує людям допомогу

Далі потенційним субсидіантам надішлють повідомлення про можливу допомогу через Дію. При цьому вони можуть або погодитись на виплату субсидії, або відмовитися від неї. Причому у разі згоди одержувачу вже не доведеться збирати жодних додаткових документів і кудись бігати. Весь пакет потрібних документів вже буде в Пенсійному фонді. Йому залишиться лише підтвердити свою згоду на виплати або від них відмовитися.

Багато хто може заперечити, що у держреєстрах не завжди є відомості про всі доходи громадян. Але ж субсидія призначається тільки на підставі офіційних доходів, з яких були взяті податки та інші платежі. При цьому, якщо в сім'ї є дорослі громадяни, які офіційно ніде не навчаються і не працюють, то таке домогосподарство взагалі не розглядається навіть як потенційний одержувач субсидії.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

До речі, Дія – не єдине джерело оповіщення громадян. Розуміючи, що багато українців все ще не дружать із цифровими технологіями, Пенсійний фонд розсилатиме аналогічні повідомлення й у пуш-повідомленнях.

Нагадаємо, українцям назвали найчастіші причини відмови у субсидії.