Українцям, які досягли пенсійного віку, можуть призначити пенсію автоматично. Але все ж таки, багатьом громадянам доведеться особисто звернутися за призначенням пенсії або до органів ПФУ, або через електронний кабінет, відкритий на веб-порталі Пенсійного фонду.
Таке роз'яснення надала прес-служба Пенсійного фонду у відповідь на запитання жительки окупованої території.
"Знаходжуся на окупованій території, зв'язку немає, інтернету також, подати заяву на пенсію за віком не можу", - пише жінка.
У ПФУ їй відповіли, що багатьом українцям можуть призначити пенсію автоматично після досягнення пенсійного віку. Однак це можливо лише в тому випадку, якщо у Реєстрі застрахованих осіб є відомості про страховий стаж майбутнього пенсіонера, який був накопичений у нього до 2004 року. Адже електронний облік страхового стажу українців ведеться лише з 2004 року.
Тобто майбутньому пенсіонеру треба підтвердити, що він офіційно працював і до 2004 року. У багатьох таке підтвердження вже є. Якщо роботодавець майбутнього пенсіонера або він сам подбали про оцифрування його трудової книжки та передали ці оцифровані дані до Реєстру, то відомості про стаж там уже є.
Якщо ж це досі не було зроблено, то майбутньому пенсіонеру доведеться самому поклопотатися, щоби підтвердити свій стаж. Для цього йому або треба буде особисто відвідати відділення ПФУ з усіма підтверджуючими документами, або відкрити особистий кабінет на веб-порталі ПФУ (https://portal.pfu.gov.ua) і занести туди оцифровані дані трудової книжки, а потім оформити в електронному вигляді заяву щодо призначення пенсії.
Нагадаємо, деякі громадяни можуть під час війни піти на заслужений відпочинок достроково. При цьому є низка умов, за яких можливий достроковий вихід на пенсію.