Українцям щомісячно даватимуть майже 260 гривень доплати до пенсії: кому належить така надбавка

Незважаючи на те, що зараз Україна перебуває у дуже непростому фінансовому становищі, влада все ж таки обіцяє зберегти соціальні виплати, включаючи і пенсії громадянам, а також усі доплати до них. Зокрема, для багатьох громадян законом передбачена щомісячна доплата до пенсії, яка цьогоріч становитиме майже 260 гривень.

Українцям щомісячно даватимуть майже 260 гривень доплати до пенсії: кому належить така надбавка - today.ua

Про це розповіло видання Napensii.

Така доплата до пенсії передбачена законом "Про донорство крові та її компонентів". Згідно із законом, величина щомісячної доплати залежить від величини середнього прожиткового мінімуму в країні та становить 10% від ПМ.

Величина прожиткового мінімуму зросла у грудні 2022 року, а в 2023 підвищення ПМ не передбачено. Таким чином, сьогодні 10% від прожиткового мінімуму становлять 258,90 гривні. Саме таку доплату до пенсії мають отримувати донори протягом усього цього року.

Українцям щомісячно даватимуть майже 260 гривень доплати до пенсії: кому належить така надбавка

При цьому слід знати, що доплата до пенсії, як і інші соціальні пільги, передбачені не всім, хто хоч одного разу в житті здавав кров, а лише почесним донорам. Для того щоб отримати звання почесного донора, потрібно безкоштовно здати 40 разових максимально допустимих доз крові або 60 разових максимально допустимих доз плазми крові. Тільки за такої кількості доз донори отримують звання почесного донора України, а з ним і право на всі соціальні пільги, які належать донорам.

Щоб отримати доплату до пенсії за донорство, потрібно подати до місцевого відділення Пенсійного фонду документи, які би підтверджували, що вони нагороджені нагрудним знаком "Почесний донор України".

Нагадаємо, українцям розповіли все про перерахунок пенсій у 2023 році. Для деяких категорій громадян виплати можуть стати набагато вищими.

ДЖЕРЕЛОnapensii.ua